programowanie -> flash

0

Być może ten post nie jest na temat, jednak mam nadzieję, iż sporo ludzi go przeczyta.
Otóż myślę, że serwis 4programmers.net, a szczególnie forum można by było rozbudować kątem flasha. Środowisko to staje się coraz bardziej popularne, a jego zastosowanie nie ma granic. Co wy o tym myślicie??

0

Temat był wielokrotnie wałkowany i kończył się na tym, by pytania o Flash'a dawać w Newbie/Webmastering.

0

Popularne jak cholera.

Wyniki 1 - 50 spośród 225 dla zapytania flash (znaleziono w 0.046 sek.)
(dla wszystkich działów "Programowanie")

Po odjęciu Delphi/Pascal, Java i tak dalej zostały 132 wątki zawierające słowo "Flash" w postach, z czego siedem z tego roku.

Jest Newbie/Webmastering/Inne. Skoro nikt nic nie pisze, to nie ma sensu tworzyć nowego działu forum, który by świecił pustkami.

a jego zastosowanie nie ma granic

E tam nie ma ;)

Ale jeżeli chcesz tworzyć w Coyote artykuły na temat Flasha - nie ma najmniejszego problemu, można dodawać nowe kategorie samemu. Tak urodziły się JavaScript, CSS, bash, Perl i PowerShell.

0

Niestety ale na tym forum jest miejsce głównie dla Delphi...

0

mario1: Stwierdziłeś to po tym, że najwięcej postów jest w dziale "Delphi/Pascal", w porównaniu z innymi? Gratulacje. [glowa]

Co do działu dt. Flasha - jestem kategorycznie na nie, Ktos już wyjaśnił. Pytania o Flasha pojawiają się raz na ruski rok.

0

Środowisko to staje się coraz bardziej popularne, a jego zastosowanie nie ma granic.
O popularności już wyżej napisano, jeżeli nadal twierdzisz, że zastosowania nie mają granic to popatrz uważnie - jest taki dział jak Inne. Tematów związanych z np. assemblerem jest znacznie więcej a nie ma on odrębnego działu, tematy trafiają zależnie od złożoności problemu do Newbie, Innych bądź Nietuzinkowych...

mario1 napisał(a)

Niestety ale na tym forum jest miejsce głównie dla Delphi...
Ilość ilością... popatrz na poziom wielu tematów. Od kiedy ilość świadczy o jakości? Wiele tematów dotyczy prostych\banalnych zagadnień, odpowiedzi często pada wiele... ale mało konkretnych. Tak już jest, że większość zaczyna od Pascala\Delphi /w tym programiści-neo... i </delphi> im na drogę/ i z pierwszym z brzegu problemem zamiast do manuala to na forum leci.

p.s. @kretyn wrzucający wciąż pewien syf związany z Tibią: nie wiem czy wiesz, ale w Delphi /o ile wiem/ można pisać bez tworzenia okien, istnieją też zmienne globalne i gniazdka. Tobie i tobie podobnym </delphi> na drogę... @Reszta - małe tłumaczenie - gość przechowuje globalne dane w kontrolkach, tworzy ukryte okno /onCreate, Timery i te sprawy/ i używa TWebBrowser aby przesłać zapytaniem 'pewne informacje'... generalnie masakra... już przemilczę komponenty które nic nie robią, do niczego nie służą na formie... sorry trochę mnie poniosło :>

0

Cały czas mówicie o forum [diabel] . Nie ma jednak możliwości tworzenia artykułów o flashu. Dlatego nie jest popularny, bo nikt o nim nie pisze. Mało jest również artykułów o Javie i innych językach programowania. Apeluje, aby przynajmniej była możliwość tworzenia artykułów o tym wspaniałym środowisku programistyczno-graficznym.

0

http://4programmers.net/text.php?mode=edit&subject=Flash <-- kliknij w linka i załóż taką kategorię

tak powstało już wiele działów, więc nie mów że nie ma takiej możliwości

0

barszcz - o czym ty do nas rozmawiasz w te słowa tak jakby?!

Polecam Pomoc
a w szczególności
"Tworzenie nowych haseł" i "Kategorie" ...

dyletant™

0

Widzę barszcz, utworzyłeś kategorię Flash. Mam nadzieję, że ją jakoś uzupełnisz treścią (i może ktoś inny się dołączy), bo tak to raczej nie ma sensu.

// edit: widzę, że jednak coś tam powstaje :)

// edit 2: hmm, powstał mały śmietnik. barszcz utworzył kategorie Grafika i Symulacje, w których dał {{Cat:Flash}}. Ja, próbując edytować te hasło i usunąć znacznik {{Cat}}, dostaję info po submicie formularza, że tekst nie istnieje a przy próbie przeniesienia tekstu poprzez Przenieś z Grafika do Flash/Grafika dostaję błąd:

Fatal Error

SQL Error
SQL Layer MySQL
SQL Error You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND cat_article = 5517' at line 1 (1064)
Error Message SQL query failed
SQL Query UPDATE coyote_cat SET cat_id = 5512 WHERE cat_id = AND cat_article = 5517

Czyżby nie znajdowało id kategorii? :D hmmm......

* dzisiaj rano zgłosiłem to do BugTrackera http:*4programmers.net/coyote/bug.php?id=412 - kooba

0

Sprawę już załatwiłem. Czemu uważasz, że robie śmietnik?!
Napisałem już artykuł i dwa FAQi.

Tak przy okazji, to mam do Was pytanie: Czy dało by się zrobić aby kody źródłowe w artykułach miały kolorowanie składni Action-Script (język flasha)??
Na razie koloruje przez Jave Script.

0

barszcz: przeczytaj uważnie, ten "śmietnik" powiedziałem w kontekście tych kategorii. Ale już naprawione, ok :)

Co do kolorowania składni AS, jest przecież - <code class="actionscript">kod</code>, np.:

_root.onEnterFrame = function() //zdarzenie wywoływane z częstotliwością
{
   //obliczenie odległości
   rx=_root.xmouse-dzialo._x;
   ry=_root.ymouse-dzialo._y;
   r=Math.sqrt((rx*rx)+(ry*ry));
   //wyliczenie alfy w radianach
   a=Math.asin(rx/r);
   //zamienienie jej na stopnie
   if(ry<=0) {
      dzialo._rotation=(a*180)/Math.PI;
   }
   if(ry>0) {
      dzialo._rotation=180-((a*180)/Math.PI);
   }

Hmm, ale widzę teraz, że są TRZY takie same artykuły Matematyka i fizyka we Flashu, tj. barszcz utworzyłeś przekierowanie w

Matematyka i fizyka we flashu

do

Matematyka i fizyka we flashu

Zamiast w Flash/Artykuły/Matematyka i fizyka... dać {{Cat:Flash/Symulacje}}.

i ten trzeci: Matematyka i fizyka we flashu

hmm.. trzeba to jakoś naprawić

0

Rzeczywiście, coś skopałem.. ;-(
Czy mółby mi ktoś pomóc w naprawie tego, nie chciałbym stracić swojego artykułu, długo nad nim pracowałem. [wstyd]

p.s.
Chciałbym, aby znajdował się w "Flash", "Flash/Artykuły", "Flash/Symulacje"

0

Obecnie zdaje się jest jeden artykuł (tak udało mi się zrobić), który ma wpisane dwie kategorie (Flash/Artykuły i Flash/Symulacje) oprócz tej w której się znajduje (Flash). Ale tamte kategorie wyglądają na niezaktualizowane przez te machinacje dziwne, być może trzeba by się przyjrzeć temu na poziomie bazy danych. Musimy poczekać na Adama albo Marooneda.

0

Dzięki! [browar]

0

Dlaczego po wpisaniu:
{{Cat:Flash/Artykuły}}
{{Cat:Flash/Symulacje}}
artykuł nie jest widoczny w Flash/Artykuły i Flash/Symulacje ??

0

Napisałem - nie mam zielonego pojęcia. Coś się zepsuło, może jakiś developer Coyote powie co i jak. Póki co - nie twórz kopii tego artykułu, proszę.

0

Poprawilem.

0

barszcz: fajnie że piszesz o flashu ale mam pewne zastrzeżenia:

tytuł "Krótki art o metodzie fscommand" jest raczej kiepski. Kogo interesuje, że on jest krótki i chyba wiadomo, że jest to art. Nie lepiej "Metoda fscommand", albo coś w ten deseń.

Tak samo styl "w tym artykule krótko opisze" - a co jak ja ktoś go rozbuduje? Będzie "w tym artykule długo opiszemy" ? Nikogo kto będzie się z tego uczył, nie będzie interesowało kto to pisał, a długość oceni samodzielnie. Lepszym rozwiązaniem było by na przykład: "Funkcje metody fscommand:" i pod tym opisy poszczególnych funkcji.

Rozumiem, że starasz się nadać tym artykułom jakiś przyjazny ton, ale bardziej profesjonalnie wyglądają teksty pisane bardziej formalnym, konkretnym stylem.

I jeszcze jedno, na początku każdego tekstu umieszczasz pogrubiony tytuł:

Matematyka i fizyka we flashu <-- tu już jest tytuł

* Edytuj
* Historia
* Usuń
* Zablokuj
* Przenieś
* Obserwuj

Matematyka i fizyka we flashu, czyli stworzenie prostej gry <-- ten jest nie potrzebny, po co się powtarzać?

Poza tym, cieszymy się że coś idzie do przodu, tak trzymaj ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1