BCB +wstawka assemblerowa i zonk

0

Wstawiam taki kod w builderze (kod z helpa)
asm {
mov ax, 0x0e07
xor bx, bx
int 0x10 // makes the system beep

}

wrzucam go do "on form create"
i po uruchomieniu mam acces violation at adress xxxxxx in module xx.exe
Read of adres FFFFFFFF

O co biega ?

0

Biega o to, że pod Windows [nie wnikam w wyjątki teraz] nie możesz używać przerwań.

0

oczywiscie w windowsach z rodziny NT ;) , bo pod 9x/ME nie ma takiego problemu.

mialem ten sam walek, gdy chcialem korzystac z LPT. w tym wypadku moj problem rozwiazalo CreateFile, ale czy dla glosniczka systemowego mozna zrobic to samo to nie wiem.

0
vixen03 napisał(a)

oczywiscie w windowsach z rodziny NT ;) , bo pod 9x/ME nie ma takiego problemu.

od kiedy w c++builder można wykorzystywać wstawki [rotfl] a co za różnica czy 9x/ME czy XP...

0
rt+ napisał(a)

od kiedy w c++builder można wykorzystywać wstawki [rotfl]
Od zawsze?

BCB help napisał(a)

Category

C++Builder keyword extensions, C++-Specific Keywords

Syntax

asm <opcode> <operands> <; or newline>
_asm <opcode> <operands> <; or newline>
__asm <opcode> <operands> <; or newline>

Description

Use the asm, _asm, or __asm keyword to place assembly language statements in the middle of your C or C++ source code. Any C++ symbols are replaced by the appropriate assembly language equivalents.

You can group assembly language statements by beginning the block of statements with the asm keyword, then surrounding the statements with braces ({}).

0

Chodzi mi o przerwania w programach dla win9x/me :P

0

Witam serdecznie.

Widzę chłopaki że piszecie wstawki asemblerowe i znacie się na tym. Ja znam na full asm 8085 (pisałem z tego dyplomówkę), ale mam problem aby w C++Builderze wysłać daną na port wyjściowy o konkretnym adresie (np. port równoległy). W głupim QBasicu napisałem OUT port,dana i miałem.
Zrobiłem sobie kabelek i faktycznie na pinach od 2-9 pojawiały się stany 0V lub 5V w zależności od bitów danej. Można już sterować czymś fajnym, ma się do dyspozycji 8 kanałów - niezależnych. Jakby ktoś pytał jak to podłączyć do czegoś (silnik żarówka dioda lodówka - możecie pisać.
Pozdrawiam Marcin

0
marsianinek napisał(a)

Witam serdecznie.

Widzę chłopaki że piszecie wstawki asemblerowe i znacie się na tym. Ja znam na full asm 8085 (pisałem z tego dyplomówkę), ale mam problem aby w C++Builderze wysłać daną na port wyjściowy o konkretnym adresie (np. port równoległy). W głupim QBasicu napisałem OUT port,dana i miałem.
Zrobiłem sobie kabelek i faktycznie na pinach od 2-9 pojawiały się stany 0V lub 5V w zależności od bitów danej. Można już sterować czymś fajnym, ma się do dyspozycji 8 kanałów - niezależnych. Jakby ktoś pytał jak to podłączyć do czegoś (silnik żarówka dioda lodówka - możecie pisać.
Pozdrawiam Marcin

http://www.codeproject.com/csharp/csppleds.asp

0

Bardzo Wam dziękuję, biegne do domku to sprawdzić. Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1