[C++/PHP] Jak z poziomu BCB C++ uruchomić skrypt w PHP?

0

Witam :)

Jak z poziomu BCB C++ uruchomić skrypt PHP na stronie WWW podając przy tym pewne parametry (np. metodą POST)? Inaczej mówiąc: jak można z programu otworzyć stronę WWW z częściowo wypełnionym formularzem? Dane do formularza pochodzić mają z programu.

Czy ktoś wie gdzie uzyskać pomoc na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

0

już prędzej w javie a nie php, bo php to wykonuje skrypty po stronie serwera a ty chcesz wykonac skrypt po stronie przegladarki... ale jak to wykonac to za bardzo nie mam pojecia ale sam tez z checia bym sie dowiedzial

0

Nie, nie chcę w JavaScripcie. Może jeszcze raz dokładniej wytłumaczę.

Jest sobie program X napisany w C++ (BCB). W tym programie jest na przykład możliwość zadania pytania autorowi programu. Użytkownik wpisuje sobie w polu "Pytanie" jego treść. Wybiera przycisk "Wyślij". Teraz powinna otworzyć mu się strona w przeglądarce np. pytanie.php (która jest na serwerze www.mojastrona.com) na której jest formularz (czyli zwykłe <form>). W tym formularzu jest pole textarea, do którego chcę właśnie wstawić treść pytania, które użytkownik wpisał w programie X. (Formularz na stronie musi być, bo są tam pewne dodatkowe pola, których nie będzie w programie)
No i właśnie nie wiem jak przekazać treść pytania z programu X do pola textarea na stronie www.

Wydaje mi się, że najlepiej zrobić to "jakoś" metodą POST wysyłając jako formularz (metoda GET nie wchodzi w grę). Skrypt na stronie pytanie.php rozpoznałby, że dane pochodzą z programu i odpowiednio by zareagował na nie.

Chyba, że ktoś zna lepszy sposób to bardzo chętnie go (sposób) poznam.

0

a moze metoda GET z tym ze dane zakodowane ???

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1