[BCB6] Sterowanie Winamp'em

0

Witam
Gdzies tutaj jest bardzo dobry artykul o obslugiwaniu Winamp'a z poziomu naszego programu w Delphi. Nieznam za bardzo tego jezyka, czy moglby mi ktos znajacy obydwa jezyki napisac co trzeba w tym kodzie zmienic ? [Chodzi mi o Builder C++]
Z gory dziekuje

0

http://4programmers.net/article.php?id=299 <- kody te same, wywolanie tylko przepisz z delphi na swoj preferowany jezyk

0

Dzieki,
Za bardzo niewiem jak powinny wygladac ponizsza linijka kodu w C++ Builderze:
hwnd_winamp : THandle;
Nigdy nie pracowalem jeszcze z uchwytami.

Sorka.......
Chodzilo mi o to linie
FindWindow("Winamp v1.x",null)=hwnd_winamp;
Z tamta sobie porawdzilem
hwnd_winamp := FindWindow('Winamp v1.x',nil);
Z gory dzieki

Ok juz jest dobrze ;-)
Wyswietla mi teraz juz tylko jeden blad a moj kod wyglada tak:

int SzukajWinampaBoGoGdziesZgubilem(bool)
{
   hwnd_winamp = FindWindow("Winamp v1.x",0);
   if(hwnd_winamp == 0) {
       ShowMessage("Nie znalazłem Winampa !");
       return 0; }
    else
       return 1;
}

A blad brzmi tak:
Cannot convert void to unsigned int
Czy ktos wie co jest grane ?

0

Weeee wielkie dzieki dla wszystkich udalo mi sie :)
Jeśli ktos bylby zainteresowany i chcialby kod to moge mu przeslac
Jeszcze raz dziekuje :)

0
Marooned napisał(a)

http://4programmers.net/file.php?id=1536

A ja zapytam:

Skad wziac "nazwe komendy" tzn. majac np. SendMessage(hwnd_winamp, WM_COMMAND,command_name,0);

skad mam wiedziec ze 40036 - Włącza/wyłącza okno korektora graficznego zakladaja ze nie znam powyzszego linku :)

Czy mam takich rzeczy szukac w dokumentacjach aplikacji, na msdn itp ?

Pytam bo kiedys chcialem zrobic cos takiego ze skanerem, pobralem ID skanera i nie bardzo wiedzialem co wysylac przez mciSendCommand.

0

To twórca programu definiuje które komunikaty (nota bene które liczby) co robią. Jak nie udostępnił Ci takiego pliku, to się nie dowiesz. Na szczęście nullsoft był tak miły :] i to udostępnia.

0
Marooned napisał(a)

To twórca programu definiuje które komunikaty (nota bene które liczby) co robią. Jak nie udostępnił Ci takiego pliku, to się nie dowiesz. Na szczęście nullsoft był tak miły :] i to udostępnia.

No wlasnie o to mi chodzilo. Czyli dokumentacja aplikacji pozostaje jedynym zrodlem. Thx.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1