C++ Builder -- automatyczne wklejanie obsługi błędów.

0

Witam, mam dość duży problem, chodzi o to że Borland C++ Builder 6 podczas pisania kodu, robi mi taką śmieszną rzecz, gdy pisze kod, i podczas działania programu[mojego] wystąpi jakiś bład, borland zastępuje mój kod swoim kodem obsługi wyjatków, a ja trace definitywnie cała swoją prace....... I nie ma jej potem już nigdzie, a borland nawet nie pyta czy ja sobie tego życze... W związku z tym pytanie-> co ja robie źle? Czy da się tą opcje wyłącztyć, jak tego uniknąć, i <ort>w ogóle....</ort>

Aha-czasami borland nie wpisuje swojego kodu od razu, zostawia mój, ja sobie pisze, a potem gdy zamykam program, on podczas savu zapisuje swój schemat obsługi wyjątków, i znowu trace wszystko....

0

oooo .. 8-0
pierwszy raz o czymś takim słyszę ... możesz podrzucić fragment kodu który jest zastępowany ?

0

fragemnt kodu który jest zastępowany, to dowolny kod jaki napisze, a to co jest wstawiane zamiast neigo, to:
//---------------------------------------------------------------------------

#include <vcl.h>
#pragma hdrstop
//---------------------------------------------------------------------------
WINAPI WinMain(HINSTANCE, HINSTANCE, LPSTR, int)
{
try
{
Application->Initialize();
Application->CreateForm(__classid(TForm1), &Form1);
Application->Run();
}
catch (Exception &exception)
{
Application->ShowException(&exception);
}
catch (...)
{
try
{
throw Exception("");
}
catch (Exception &exception)
{
Application->ShowException(&exception);
}
}
return 0;
}
//---------------------------------------------------------------------------

MOże pomoge jeszcze tak, czasami podczas pracy, gdy wystąpi bład programu[mojego] debuger wurzuca go, ja po przerwaniu działania programu wracam do edytora, i tam oprócz mojego kodu, znajduje teżke zakładkę z kodem powyżej. Wszystko dobrze,ale po zapisaniu, kod powyżej zostaje nadpisany na moje.

0

no dobra . to jest plik generowany przez buldera i uruchamiajacy twoja aplikacje (czyli towrzący obiekt Form1 itd) jego nazwa jest taka sama jak nazwa projektu. jesli stowrzyles plik źródłowy w którym masz zadeklarowane zmienne funkcje i inne bajery i zapisałeś go pod taka sama nazwa to wtedy klops. faktycznie builder go nadpisze.
Podam przyklad.
Tworzymy nowy projekt i nazywamy go my_prog. Builder tworzy wtedy plik my_prog_cpp ktory wyglada dokladnie tak jak przedstawiony przez ciebie powyżej.
Na komponencie Form1 robimy sobie jakieś bajerki i zapisujemy go pod nazwa testform.cpp. i wtedy wszystko gra. Jeśli zapiszesz kod Form1 pod nazwa my_prog to będzie się działo dokładnie tak jak to opisałeś.
Mam nadzieje że o to ci chodziło. Innej przyczyny takiego zjawiska nie potrafie wytłumaczyć. A mi się zdarzyło kiedyś przez nieuwage podobnie. ;)
Napisz czy to rozwiązało problem. Jeśli nie to pomyśli się coś dalej.
Pozdrawiam

0

tak, rpoblem jest roziazny, lecz, standardy matury wymagają aby wszystkie pliki były zapisane pod nazwą algorytm.XXX, a to jednoznacznie na to nie pozwala, zostaje jedynie plik z kodem źródłowym zapisać jako algorytm.cpp a sam projekt jako algorytm.bpr, iliczyć na to iż ktoś sie zorientuje...

0

zostaje jedynie plik z kodem źródłowym zapisać jako algorytm.cpp a sam projekt jako algorytm.bpr, iliczyć na to iż ktoś sie zorientuje...

no to właśnie jeśli tak zrobisz to builder nadpisze ci program co oprocz algorytm.bpr stworzy algorytm.cpp uruchamiający okienko aplikacji i nadpisze twoj kod.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1