c++ i tryb 13h

0

Ostatnio odczuwam potrzebę programowania w trybie 13h ( ;) ) z wykorzystaniem PCX?ów (ewentualnie BMP) ale nie czuje się na siłach żeby napisać własną bibliotekę. Googlałem już w tym kierunku ale znalazłem tylko Allegro (które jest dla mnie zbyt rozbudowane) i jedna całkiem fajną bibliotekę 13H_KIT która z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie chce się kompilować na BTC 3.0 :/

Ma ktoś jakąś sensowną bibliotekę do trybu 13h (najlepiej jeszcze działającą w Borland Turbo C)?

0

Poza zmianą trybu graficznego, tak.

0

Poza zmianą trybu graficznego, tak.

ehm, ke? :|

a co do twojej biblioteki Cepa, nie umiem nic skompilować (btc3.0), cały czas

undefined symbol _nazwafunkcji in module [i tu np dołączony do gsdudio BMPVIEW.C]

(proszę spojrzeć na to "_" przed nazwą funkcji)

Podejrzewam ze to kwestia konfiguracji kompilatora, ale nie umiem sobie z tym poradzić :/

Aha, wspominałem o bibliotece 13H_KIT, która jest wg mnie bardzo dobra, ale z nią też mam problem, jak bym się nie starał mam błąd

<extern void unpackpcx(FILE *pcx, const char far *source,
char far *dest, unsigned int num_bytes);

wywala

Error IMAGES.HPP 231: 'FILE' cannot start a parameter declaration
Error EX.CPP 52: Undefined symbol 'SplitHorizDissolve'
Error EX.CPP 56: Undefined symbol 'SplitVerticalDissolve'

Ten pierwszy błąd mnie niepokoi, chociaż SplitHorizDissolve i SplitVerticalDissolve na pewno tam są ;)

Dodam że ani w jednej, ani w drugiej bibliotece nic nie pisałem, tylko uruchamiałem przykładowe programy :>

0

hmm ort! mojej to <ort>sprubuj</ort> dodac do listy plikow wszystkie pliki *.c i *.cas ort! z nazwami programów, tzn: poza kodem programow ktore sa w src, powinno sie skompilowac :P

0

Tryb graficzny zmienia się przez i/o (trudne) lub BIOS (ograniczone) lub OS (bardziej ograniczone).

0

Tryb graficzny zmienia się przez i/o (trudne) lub BIOS (ograniczone) lub OS (bardziej ograniczone).

Ale o czym Ty do mnie rozmawiasz? :|

0

13h to tryb, więc można go zmienić na inny tryb (rmode to tryb od 286).

0

13h to tryb, więc można go zmienić na inny tryb (rmode to tryb od 286).

tak sobie obserwuje twoje posty na tym forum i mam propozycje... jak nie masz nic do powiedzenia to sie nie odzywaj bo bredzisz :[

//określiłem bardzo dokładnie że chodzi mi o bibliotekę do obsługi trybu 13h, a potem napisałem że mam "takiitakiproblem" a on pisze nie na temat, zresztą nie tylko w tym wątku...

// easy, The Eye is watching :] [mf]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1