[Trochę OT] Ksią?żka Symfonia C++

0

Grzebię nieco w Delphi, jest rewelacyjne. Ale sporo przykładów z działki mnie interesującej jest w C#/C++. No więc zacząłem zgłębiać - na razie - składnię C++ i jestem pod wrażeniem. Trzy razy mniej pisania niż w Object Pascalu ;-) I wbrew opiniom kod czasami wydaje się przez to znacznie czytelniejszy. Ale to mój początek, może kiedyś zmienię zdanie ;-)

Więc postanowiłem zaopatrzyć się w księgę. Zainstalowałem Buildera 6 Personal Edition, MS Visual C++.NET Express. No i rozpocząłem poszukiwania podręczników. O ile po latach nie dotykania programowania (stanąłem w edukacji na TP7) z ogromną przyjemnością wróciłem wspierając się świetnymi książkami A.Boducha - najpierw do Delphi 6, potem do 7 o tyle z C miałem problem. Oczywiście mam klasykę Kernighana i Ritchiego Język C, czy stare podręczniki J.Bieleckiego (nawet C dla CP/M ;-) ) ale było mi mało ;-) Ponieważ jestem zwolennikiem drukowanej literatury zakupiłem Microsoft Visual C++.Net (J.Templeman/A.Olsen - wyd. MS). I gdyby nie to, że cena była sporo obniżona (59zł) to to powiedziałbym, że to kompletnie wyrzucone pieniądze. Masakra - wszystko pisane od d... strony. Najpierw przykłady wymagające wiedzy wyjaśnianej dużo dalej, beznadziejna stylistyka. Pogrzebałem w archiwum tego forum i sporo osób polecało Symfonię C++. Allegro - owszem są, ale dosyć drogo. Zagooglałem i okazało się, że w http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=1572&id=12W8Ddl6lAcfY - Księgarni Lideria całe trzy tomy są za 55zł. Zawodowa cena. A same książki - już po kilkunastu stronicach stwierdzam, że iż mimo znajomości Delphi mógłbym pewnie rozdziały pominąć, bo nic nowego, to czytam, bo książka jest świetnie napisana.

To tak dla tych, którzy przeszukiwaliby forum jak ja i chcieli coś o C++ ;-)

Pozdrowienia,
Jacek

0

No tak... ladnie. moze napisz do telewizji to nakreca film do serii prawdziwe historie:).
A tak powaznie to spoko, tez przechodzilem z pascala/Delphi na C++ i przez dlugi czas walkowalem jakies bzdurne ksiazki ktorymi zapchany jest rynek i ktorych nazw niebede tutaj przytaczal. A "Symfonia C++" a na deser "Pasja C++" i juz mozna niezle poszalec. Choc niewatpliwie aby byc fachowcem to trzeba przerobic jeszcze jakies... moze "Thinking in C++" ze dwa tomiki, ale dopiero po przeczytaniu poprzednich, bo nie jest to lekka i przyjemna literaturka.

0

Ja uważam, że te pieniądze lepiej przeznaczyć na Thinking in C++. O wiele lepsza niż symfonia. Jest udostępniona za darmo przez autora na BruceEckel.com, więc możesz sobie pobrać legalnie ;) (zamin kupisz np polską wersję)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1