Visual C++ - czegoś nie rozumiem...

0

Przymierzam się do zakupu pakietu C++. Oczywiście mam dylemat między Borlandem, a MS. Tylko czegoś nie rozumiem. Ceny Borlanda powalają z nóg. A standardowy pakie MS to niewielki wydatek w stosunku do wersji konkurencji.
http://www.deltasoft.com.pl/?misc=130 - czy to oznacza, że za te brutto niecałe 600zł nabywam środowisko do tworzenia komercyjnych aplikacji? Czy ten "przydomek" .NET nie jest tu jakąś ściemą, że np. nie zrobie z tego execa? :-) O co tu chodzi... ?

Jacek

0

Przydomek .NET informuje, ze srodowisko to umozliwia pisanie programow na platforme .NET - i nic nie stoi na przeszkodzie bys pisal programy pod Windows..

0

To rozumiem. Ale w czym ogranicza mnie platforma .NET? Skąd wynika taka różnica między pakietem Borlanda a M$? Nie dogrzebałem się - czy ta najtańsza wersja Visual C++.NET pozwala mi na sprzedaż programów?

Jacek

0

Platforma .NEt to temat na ksiazke, a nie na dyskusje na forum ;-) - wiecej informacji jak na stronie MS nie zdobedziesz - poczytaj wlasnie tam. Jezeli chodzi o wersje Standart to mozesz ja wykorzystywac w celach komercyjnych. Srodowisko Borlanda ma bardziej intiucyjny inerfejs, oferuje mase gotowych komponentow przez co jest bardziej przyjazne (mozna sie tu dopatrzec pewnego lenistwa tworcow C++ Builder'a - po co zmieniac cos co juz przypadlo do gustow (mowa tu o Delphi) mozna to powielac w nastepnych produktach ;-)). Zrowno stodowisko Microsoft'u jak i Borland'a to potezne narzedzia i kazde z nich ma swoich zwolennikow jak i przeciwnikow. Ale co stoi na przeszkodzie bys zaopatrzyl sie w oba srodowiska? Borland udostepnia rowniez darmowa (nie do uzytku komercyjnego) wersje swego pakietu. Porownaj je dokladnie i sam wybierz najodpowiedniejsza.

0

Oczywiście mam wersję Personal Edition Buildera. Czuję się w tym może nie jak ryba w wodzie, bo douczam się samego języka, ale znając Delphi nie mam właściwie kłopotów z obsługą. Jakkolwiek problem pewnie by nie istniał, gdyby ceny pakietów były podobne. Ale Borland kosztuje 10 razy tyle. I to mnie zastanawia. Nie zamierzam zbijać kokosów na tym, co robię, ale za sprzedane programy pokryłbym chociaż koszt zakupu środowiska. Tyle, że 600zł a 6.000zł to duża różnica i to mnie zastanawia. Kogo bym nie zapytał - nie potrafi mi powiedzieć, z czego to wynika.

Pozdrowienia,
Jacek

0

Ja bym Ci polecił kupić VC++: masz dużo większą kontrole nad kodem, programy mniej zajmują (biblioteki uruchomieniowe są dostarczane Od razu z windowsem natomiast borland musi dołączać do exeków). Napoczątku VC++ wydaje się trudny ale jest dużo bardziej logiczny niż Builder poza tym MFC to wspaniała sprawa. W VC++ nie ma żadnych problemów z D3D natomiast w Builderze trzeba się nieźle nagimnastykować aby uruchomić program wykorzystujący D3D.

0

No właśnie zarejestrowałem się i pobrałem Visual C++ 2005 Expression Beta Version. Skleciłem bzdurę. No i niestety powstały exec nie uruchamia się na innym komputerze - czy to właśnie .NET? ;-)

Jacek

0

przyczyn nieuruchamiania sie execa nie dopatruj w .NET !!
Jest wiele mozliwosc. Albo nie dolaczyles dll, albo wykorzystujesz niezarejestrowany ActiveX, albo nie wiem co. Aj na VC 6.0 nie mam problemu z uruchamianiem na innym kompie, i nie wierze ze z NET jest trudniej.
nara pozdro

0

Tam jest tylko prawie goła formatka - z dwoma przyciskami. Żadnych dll'i itd.

Jacek

0

Naturalnie kazdy komputer na ktorym chcesz uruchomic aplikacje napisana pod .NET musi miec zainstalowany Microsoft .NET Framework.

0

Zaczynam rozumieć, że po to Borland sprzedaje pakiet Delphi 8 .NET, w którym jest "zwykłe" (podobne do Delphi 7) środowisko i .NET... Czyli kupując ten pakiet .NET od MS niestety nie dostaję kompilatora do wersji standalone... :(

Zatem, żeby już nie nękać... Jeśli kupię wersję Visual Studio .NET to nie skompiluję standalone... Czyli dając komuś taką aplikację muszę dołączyć .NET Framework... ? Czy to jest bezpłatne?

I - ponieważ moje robótki chciałbym rozpowszechniać jednak jako "zwykłe"exec'i, nie pod .NET - czy jest sens kupować "starą" wersje - VS C++ 6?

Dzięi i przepraszam za naiwne pytania, ale jak się okazuję - wielu moich znajomych programistów "utknęła" w Builderze 6 i o .NET nie za bardzo ma pojęcie.

Jacek

0

Net. framework jest bezplatny mozna go sciagnac ze strony microsoftu. Ale zeby uruchomic aplikacje netu trzeba go mnie zainstalowanego

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1