Funkcja main

0

Jak zrobic aby funkcje main umiescic w bibliotece i w programie ktory bedzie uzywal tej bibilioteki nie pisac funkcji main tylko podlaczyc do niego main z biblioteki [stuk]

0

wydaje mi sie że nie da się czogoś trakiego zrobić. wg tego co czytałem i wiem to musi byc jeden pilk główny w którym MUSI być funkcja main .... no chyba że ktoś coś wymysli niestworzonego ;-)

0

Szkoda że nie określiłeś języka programowania i nie powiedziałeś jaka sytuacja programistyczna skłania Cię do tak nietypowego rozwiązania.

Utworzenie wielu klas wchodzących w skład jednego pakietu z których każda (albo prawie każda) posiada własną funkcję main z pewnością jest możliwe w języku Java. Osobiście napisałem w ten sposób jeden program i dość szybko zrozumiałem że jest to bardzo kiepski sposób programowania.

Natomiast w C++ taka sytuacja jest niemożliwa - funkcja main może być tylko jedna.

pozdrawiam

0

Jusz sobie poradzilem, pisze GUI i zrobilem to w ten sposub ze w bibliotece zadeklarowalem pomocnicza funkcje main (xMain) a w programie wstawielm makro ktore tworzy normalna funkcje main i przelacza sie w nij do funckji xMain.

0

;)
Utworzenie wielu klas wchodzących w skład jednego pakietu z których każda (albo prawie każda) posiada własną funkcję main z pewnością jest możliwe w języku Java. Osobiście napisałem w ten sposób jeden program i dość szybko zrozumiałem że jest to bardzo kiepski sposób programowania.

Kiepski to on jest jesli oddajesz taka aplikacje do uzytku ale jak ja tworzysz to jest to bardzo dobry sposob
na testowanie dzialania klas niezaleznie od calego progsa - w takim wypadku jest to nawet czasami polecane :-) !!

0

Zgoda, tylko że jeśli zbudujesz kilka klas z osobnymi funkcjami main w celach testowych to tak naprawdę używasz tylko jednej funkcji main.

Miałem na myśli niezdrową sytuację gdy w programie jest kilka funkcji main wywołujących się nawzajem ... koszmar paranoika.

pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1