[C/C++] przerywanie pętli

0

Elo.
Mam problem, myśle i myśle i nie moge nic wymyśleć.
Mam pętle obojętne jaką i chce żeby się np. przestała wykonywać po
wciśnięciu enter.
Oczywiste jest, że

for(int i=0;i

0

generalnie to wszystko jest ok , ale cos mi sie wydaje ze znak masz zadeklarowany jako int , a wtedy enter = 7181;

pozdrawiam algor

0

To co ma Ci się wykonywać napisz w środku tej pętli, lub wywołuj w niej jakąś funkcję, która wykona Ci te wyiski :-)

0

a nie wygodniej uzyc continue??

0

Eee jak robisz petle która ma sie wykonywac do pewnego zdarzenia to nie lepiej uzyc while ??

0

Ej niby wszystko spoko, dużo odpowiedzi ale dalej nie mam pojęcia jak przerwać pętle po naciśnięciu klawisza :-(.
Pierwszy raz słysze, że enter w int ma inną wartość niż w char :-)

0

Pomyślcie ludzie jak to ma być :_(

0

niestety int rozni sie od char "az" jednym bajtem wiec zamiast ze mna dyskutowac sprobuj zadeklarowac znak jako char lub zrobic jak napisalem powyzej, ten kod co pokazujesz jest na 100% poprawny jednak mozesz mic buga gdzies w ...., dobra tez jest sugestia Cepy ,zeby uzyc while, ze tak powiem jest to bardziej logiczne

0

Wole zastosować:

for(int i=0;i!!

0

juz trace cierpliwosc pomalu, ty chyba nie chcesz zeby Ci pomoc... ja przeciez caly czas mowie o zmiennej"znak" a ty o czyms innym napisz lepiej jak masz zadeklarowana w/w zmienna(bo czuje ze tu jest bug :-[ )

0

Chyba rozumiem o co mu chodzi. Potrzebuje takiej funkcji, która przerywałaby działanie programu w momencie naciśnięcia klawisza.
Jeżeli zastosuje się getch to program oczekuje na naciśnięcie, a powinno jedynie sprawdzać, czy bufor klawiatury nie jest pusty.

0

//Oto funkcja:

int klawisz(char kod_ascii)
{
char c;
if(kbhit()) c = getch();
if(c == kod_ascii) return 1;
return 0;
}

//a to w main:
//...
while(!klawisz(27))
{
// tu wpisujesz wszystko co ma program robic
}
//...

0

Jak ma tylko sprawdzac bufor to uzyj kbhit(); Jak nie przycisnieto nic to zwraca 0 a jak co jest to cos róznego od zera (1 ?)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1