[C/C++] Książki

0

Witam.
Szukam książki do C lub C++ .
Jeżeli znacie jakąś/jakieś dobre książki (poziom średnio zawansowany/zawansowany) to bardzo prosze o wymienienie ich.
Ale z góry prosze o omijanie tytułów pokroju "Symfonia C++" (za łatwa i NIE MA w niej wszystkiego co powinno być w dobrej książce o C lub C++).

Dzięki

0

witaj szwagier

... właśnie zajadam się pomarańczką, mam lepkie dłonie (i jestem pół-nagi), niemniej z wielką przyjemnością odpowiem na twoje pytanie. Poznawałem C/C++ pewnien czas temu, gdy standardem było środowisko Borland, a visual dopiero miał stać się głośny (trochę tesknię za tymi chwilami). Jedna książka była wtedy absolutnie wzorowa - H.Schildt "BORLAND C++"w Polsce wydana przez BUM (takie żółte książeczki) ...

Wzorowość tej książki polegała na tym, że nie wymagała ona żadnej wiedzy z zakresu programowania obiektowego (w zasadzie jakiegokolwiek programowania), co nie przeszkadzało jej opisać wszystkie zawiłości C/C++, miała wskazówki dotyczące "dobrego stylu", dobre przykłady i bezbłędne tłumaczenie.

Z niej nauczyłem się C i C++, ale też zasad "dobrego stylu".

Zupełnie niedawno ukazała się seria trzech książek tegoż autora: C, C++ i JAVA 2 wydana przez wydawnictwo RM (...to z jamnikiem) JAVA 2 kupiłem - i jest naprawdę dobra (szkoda tylko, że już umiałem javę ...) natomiast C i C++ przejrzałem i doszedłem do wniosku, że jest to właśnie ta wzorowa książka BORLAND C++, tylko uwspółcześniona ... gorąco polecam! - opisuje wszystkie elementy języka i ma przejrzysty układ.

Unikaj grubych tomów Heliona o VISUAL C, absolutnie żałuję wszelkich pieniędzy wydanych na te beznadziejne książki.

Ciekwawą alternatywą jest "Thinking in C++" Bruce Eckela, wiele osób ceni sobie tą książkę (aczkolwiek brakuje w niej tak czytelnego układu), tak czy inaczej "Thinking in C++" ma jedną niezaprzeczalną zaletę - oprócz tego, że można kupić jej polskie tłumaczenie, cała książka (przy czym po angielsku) jest całkowicie dostępna przez internet - za darmo !!!, żadnej rejestracji, nic !!! - chyba warto ...

Trzecią możliwością jest "Język C++", autora B.Stroustrupa - czyli samego twórcy tegoż języka. Przy czym ten kontrowersyjny pan ponoć kiedyś powiedział "stworzyłem C++, gdyż programowanie było zbyt proste". Nie mam tej książki, jest wydana w serii klasyka informatyki - a to naprawdę jest gwarancją dobrej książki.

Diecezja należy do ciebie...
pozdrawiam

0

ten kontrowersyjny pan ponoć kiedyś powiedział "stworzyłem C++, gdyż programowanie było zbyt proste"

Ja czytałem nawet "wywiad" z nim, w którym stwierdził, że C++ to tylko głupi żart :)
Co za bzdury :)

0

Elo.
Co do książki do wedłóg mnie najlepsza książka to "Podstawy języka C++" wydawnictwa WNT.
Mam pięć książek ale ta chyba jest najlepsza, mniam...
A jeśli chodzi o bardziej zaawansowane sprawy to "C++ w zadaniach" ROBOMATIC

0

Dzięki Kapustka, opinie programistów są lepsze od zapewnień wydawców.
A co do "Thinking in C++" zgadzam się z twoja opinią, w tej książce jest to co się potrzebuje, i przykłady niesą trywialne.
Jeszcze raz dzięki wam wszystkim.

0

Jesli jestes srednio lub bardziej zaawansowany to thinking in c++ bedzie chyba najlepszym wyborem. Ksiazka kladzie nacisk na efektywnosc programowania, ukazujac przerozne techniki i pieknie opisujac jezyk. Co do ksiazki Stroustroup'a to az mi slinka cieknie ... ale 150 zl to jak na dzisiaj nie na moja kieszen :-8

0

popieram kapustke w 100% .Najlepiej zaczac od Shildta (chyba najlepszy opis bibliotek standardowych) i wkuc ja na blache , hehe ponad 1000 stron ale mi sie udalo,ale ma ona niestety jedna wade za malo jest przykladow dobrych algorytmow w zasadzie te co sa mozesz znalezs w bc31 w helpie "funkcja() example"

polecam z calego serca ksiazke pod tytulem "Perełki oprogramowania" i to nie tylko programistom c/c++ ale wszystkim niektore algorytmy i kruczki z tej ksiazki wprowadzily mnie w oslupienie,niestety nie pamietam autora a ksiazki juz nie mam buuuuu.... :-(

0

:-8

"Perełki oprogramowania" autorstwa Jon'a Bentley'a - świetna książka, przy czym w tej samej serii (Klasyka informatyki) jest jeszcze jedna, kapitalna książka: David Harel "Algorytmika - istota informatyki", prawdę mówiąc - najlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałem o programowaniu.
[spoko]

mniam.
(polecam na ferie)

0

Goraco polecam ksiazke "Thinking in C++". Sa w niej potrzebne rzeczy.

0

Witam ponownie. Odświeże troche ten wątek.
A mianowicie dorwałem kśiążki Jana Bieleckiego "Encyklopedia Języka C dla IBM PC" tom 1 i 2 i chciałem się dowiedzieć czy ktoś o tej książce słyszał, lub o tym autorze?

0

[???] Dziwne, tak przeglądam odpowiedzi na ostatnie moje pytanie i stwierdzam, że albo nikt o tym autoże niesłyszał albo forumowicze są zbyt młodzi żeby o tym pamiętać, a przecież niebyło to tak dawno. Tą książke wydano w 1989 r. i ja ją znalazłem w antykwariacie, a inne jego tytuły można pożyczyć z biblioteki pedagogicznej.

0

a co powiecie o symfonii C++ ?

0

Ja posiadam Encyklopedię Języka C Jana Bieleckiego. Mam również inną jego książkę - Turbo C++ "Nowa generacja".

Ponieważ posiadam obie dopiero od niedawna, więc nie podzielę się zbyt wieloma uwagami, ale mogę je z czystym sumieniem polecić każdemu, zwłaszcza tą pierwszą, kto chce mieć zebrane wszystkie informacje na temat C (Turbo C) w jednym miejscu. Na uznanie zasługuje zwłaszcza drugi tom Encyklopedii, gdzie autor wypisał funkcje biblioteczne, podając ich przeznaczenie i przykłady, które pozwalają łatwiej zrozumieć ich działanie.

Obie książki ogólnie są godnymi polecenia, ale jak już wspomniałem, dopiero zaczynam je studiować, więc z końcową oceną muszę się jeszcze powstrzymać.

0

Wreszcie ktoś kto chociaż się z tymi książkami zetkną. Ja tak czytając tą książke dochodze do wniosku, że podstawy języka są w niej dość łopatologicznie opisane (dla początkujących to dosyć dobrze), a za opis funkcji bibliotecznych i dyrektyw asemblera autorowi się należy wielki plus. W tych nowszych książkach jest to <font color="red">[u]rzadko[/u]</span> spotykane.

A co się tyczy Symfoni C++ to są to książki dla początkujących. Przykłady w niej zawarte mogłby być mniej trywialne, ale na początek powinna wystarczyć.

0

Tak zgadzam się z Tobą szwagier, zarówno co do Symfonii C++ jak i do Encyklopedii (te opisy funkcji są czasami bardzo przydatne).

Właśnie zabieram się za Turbo C++ Bieleckiego. Zobaczymy ile ta pozycja jest warta.

Czy znasz szwagier jakieś fajne, godne polecenia książki - starsze książki, z antykwariatu - o tej tematyce?

0

Witam, godna polecenia jest książka Bieleckiego "Turbo C dla programistów". Połowa tej książki to opis funkcji, a pozostała część to opis bardziej zawansowanego jezyka C.

0

Dzięki, będę musiał jej sobie poszukać... :-)

0

Popatrz teżw bibliotekach pedagogicznych, tam ją łatwiej dorwać, ale niemożna odkupic.

0

Ja mam 2 ciekawe ksiazki:

  1. "C++ Zadania i odpowiedzi" - Tony L. Hansen
  2. "Podstawy jezyka C++" - Stenley B. Lippman

Wiecie cos o ich urzytecznosci ? ;]

Pytam bo chcialbym zaczac pisac w C++ :)

0

Jestem początkujący. Chciałbym się nauczyć programować w C++ Builder. Czy ktoś mógł by mi pomóc jaką książke wybrać [glowa]

0

Witam, dawno mnie tu niebyło, ale do RZeczy. Czy ktoś wie gdzie można dostać (wysyłkowo) książke "Język C++", autora B.Stroustrupa.
Z góry dzięki.

0

Dzięki.
Cena jest zarypista!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1