Wartość logiczna i wirus??

0

Parę godzin temu zacząłem zabawę z c++ i chciałem sprawdzić działanie operatorów logicznych. Zacząłem od utworzenia zmiennej bool i cout'a, który ma wyswietlić tę zmienną (użycie namespace i dołączona biblio iostream)

 
int main()
{

    bool wynik = true;

    cout << wynik;

}

Skompilowałem, uruchomiłem i Avast wywalił powiadomienie o wirusie.
Jakim sposobem wartość logiczna może być wirusem??

0

Zmienna logiczna nie jest wirusem, ale widać Avast uznał, że w tym kodzie jest coś podejrzanego (WUT?). Słowem heurystyka dała ciała i wyskoczyła z false positive.

1

Środowisko? Zarażony kompilator to nic z kosmosu, co najlepiej wiedzą programiści delphi

0

Dopóki miałem Avasta też wykrywał mi virusa w każdym kompilatorze, nawet w VS. Jedyna opcja, najlepsza, to pozbyć się Avasta lub dodać w nim wyjątek (wystarczy że wskażesz folder z kompilatorem).

0

Albo dać jakąś instrukcje która nic nie robi np.

for (int i; i<100000); i++)
{
}

Polecam kompilator VS2015 lub Dev-C++

1

Avast może się czepiać przez samo "niskie rozpowszechnienie pliku", w końcu twoja apka nie została wydana przez żadną znaną i zaufaną firmę.

0

A czemu nie wrzucić problematycznego pliku na https://www.virustotal.com/pl/ i zobaczyć co powiedzą inne skanery?

0

Rozwiązanie brzmi - wyrzucić Avasta.

Z nim nigdy nie dało się pracować ani funkcjonować na żadnym komputerze.

0

Rozwiązanie brzmi dodać folder z projektami do zaufanych swego czasu Norton (już ze 3 - 4 lata temu) tak miał jak się 2 razy zbudowało bo prawdopodobnie nie podobało mu się że plik został zmieniony.

0

Już sobie poradziłem zainstalowałem system od nowa i już nie ma problemu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1