Qt creator pushbutton

0

Jak zrobić w Qt coś takiego:

 
void ztm::on_pushButton_1_clicked()
{
...
if(ui->pushButton2->clicked(true))  // to nie działa
{
rob_coś
}
...
}
0

To pytanie nie ma sensu. Przycisk to nie żaden checkbox, który zaznaczasz i odznaczasz...
QPushButton::clicked() jest slotem, a nie funkcją zwracającą bool, dlatego kod nie działa. Poza tym polecam pogooglować trochę przed zadaniem pytania na forum.

0
gogolon napisał(a):

To pytanie nie ma sensu. Przycisk to nie żaden checkbox, który zaznaczasz i odznaczasz...
QPushButton::clicked() jest slotem, a nie funkcją zwracającą bool, dlatego kod nie działa. Poza tym polecam pogooglować trochę przed zadaniem pytania na forum.

Nie mogę znaleźć żadnej metody zwracającej bool czy kliknąłem button czy nie. W przykładzie, który podałem chodziło jedynie o sens. Jak nie masz nic do pomocy, to po co w ogóle odpowiadasz.

0

Nie możesz znaleźć, bo takiej nie ma... Jak już mówiłem, button to nie checkbox. Poza tym w czym problem? Robisz boola, potem robisz, żeby po wciśnięciu przycisku pushbutton2 bool zmieniał wartość na true.
Staram się ci pomóc, a ty mnie jeszcze ochrzaniasz...

1

Klasa QAbstractButton, z której dziedziczą wszystkie przyciski odpowiedzią na Twoje pytanie. Zwróć uwagę na metodę setCheckable(), sygnał toggled() i swoją kulturę wobec innych użytkowników forum.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1