Szlifowanie skilla w c++

6

Przeczytalem sobie ten wpis
http://www.wykop.pl/wpis/9719000/cpp-naukaprogramowania-programowanie-wstep-czestot/
I jakos iz ostatnio przestaje programowac w c++ pomyslalem ze wypadaloby cos porobic w nim
https://warosu.org/data/g/img/0441/94/1410874830625.png
Pomyslalem ze mozna by utworzyc jakas grupe i publikowac osobno pliki na gibhubie. W kazdym tygodniu bylby kolejne zadanie. Sadze ze tydzien na wiekszosc z tych zadan jest to wystarczajacy czas. A dlaczego fajnie by utworzyc grupe?
Zeby uczyc sie od siebie. Wiem ze jest duzo lepszych ludzi w c++ tutaj na tym forum od ktorych moglbym sie conieco nauczyc. Wiec czemu nie? Sadze ze kazdemu takie cos by sie "przydalo" (tak wiem, nie kazdemu :D)

0

W jaki sposób będzie się odbywać komunikacja? Jeśli Skype (czyt. komunikatory zżerające dużo transferu) to ja osobiście odpadam ;P no chyba że masz jakiś inny pomysł.

0

Wlasnie w tym rzecz ze nie jest potrzebna zadna komunikacja. Zrobi sie temat zbiorczy tutaj gdzies i tyle...
To nie jest wspolny projekt. To jest projekt dla kazdego kto chce sobie SAM cos napisac i porownac wyniki. Bron boze takich malych zadan rozdzielac. Wtedy nie byloby sensu

0

Ok, rozumiem już wszystko :P i się piszę na taką zabawe :P

0

Jeśli byłoby to fajnie zorganizowane jednocześnie z brakiem przymusu - ot, dla czystej nauki i rywalizacji - to i ja się piszę.

//EDIT: Patrzcie co znalazłem! --> [glowa] [!!!]

0

Dodatkowo ja proponowałbym umieszczanie swojego kodu na git. I podawanie tutaj tylko linka. Nie będzie takiego zaśmiecania tematu, a dodatkowo kontrole wersji człowiek będzie sie uczyć mimochodem.

0

tak, kod bedzie zapewne udostepniany na GIT. Musze pogadac jeszcze z @Koziołek czy @Shalom czy nie maja nic przeciwko trzymac repo na 4p. Ja widze to tak

  1. Kazdy kto chce dolaczyc tworzy sobie nowego brancha od odpowiedniego comitu. Dzieki temu, jezeli ktos chce podpatrzec rozwiazanie to ma pod nosem. Tez bedziemy tworzyc folder z naszym nickname
  2. Nie bedzie sprawdzania jak komus poszlo. Tutaj musi byc troszke samo dyscyplina. Z prostego wzgledu. Watpie zeby ktokolwiek znalazl czas zeby sprawdzac 10 projektow (pod wzgledem code review). A zeby znalezc dwie osoby ktore beda to robic... Watpie, watpie ;) byloby fajnie ale obstawiam ze nikt sie takowy nie znajdzie
  3. Po tygodniu (jeden dzien "odpoczynku") mergujemy wszystko (albo ja to moge robic) robimy dummy commita (np nowy folder do zadania) i znowu kazdy odbija brancha. I tak w kolko.

Dzieki takiemu rozwiazaniowi. Kazdy bedzie mogl patrzec na rozwiazania innych + nie jest wazne czy ktos dolaczyl czy odlaczyl od projektu.

0

Po to to repo jest, żeby cośtam w nim wisiało! ;)

3

Jak by co, to mógłbym się podjąć robienia code review.

0

Kiedy ruszamy?

0

cos taki w goracej wodzie kapany, mozesz juz zaczac jak tak chcesz ;) pisac nikt Ci nie zabrania.

Poczekam z przygotowywaniem do nastepnego tygodnia. Dlaczego? Bo widze ze wieeele osob po jakims czasie chce dolaczyc i "przegapiaja okazje". Takze w nastepntym tygodniu zapewne w poniedzialek postaram sie cos przygotowac juz. Zrobimy sobie ze nasz tydzien bedzie zaczynal sie od srody. Czemu od srody? A czemu nie :)

0

@fasadin ten github mi nic nie mówi, możesz wytłumaczyć co i jak? XD

0

Zgłaszam się do projektu. Programuję w C++ Builder.

0

A co to jest 'Crossword game'?

0

Mam juz dostep do konta na githubie. Zostalo skrobnac jak to ja widze i zrobic repo. Wiem ze to nie jest tak duzo czasu, ale nie znajde go dzisiaj po prostu. Sprobuje to zrobic jak najszybciej. Najpozniej na weekendzie to postawie (wiec na 100% w tym tygodniu).

Mozecie juz przygotowac GitHuba
IDE i pomalutku skrobac pierwsze zadanie ktore to bedzie

Name Generator

0
Pijany Kot napisał(a):

A co to jest 'Crossword game'?

https://www.google.pl/search?q[...]AUoAQ&biw=1366&bih=633

To są zwyczajne krzyżówki...

Crossword game to prędzej to co u nas scrabble zwą.

0

Chętnie bym pomógł, ale nie wiem, czy moje umiejętności wystarczą:) Programuję dopiero od roku, ale postaram się.
Nie wiem, czy dość szybko ogarnę tego GitHuba:)

0

@up nie ty jeden nie reprezentujesz wysokiego poziom jakim odznaczają się użytkownicy tego forum ;P

0

@SecurityMan, @Asmal na tym ma polegać ten "projekt" - nie ważne jaką masz wiedzę, piszesz kod na tyle ile potrafisz, wrzucasz na githuba i wystawiasz pull requesta. Następnie ktoś (w miarę możliwości czasowych ;)) robi code review Twojego kodu. Dzięki temu dostajesz w miarę ogarnięty feedback na temat tego nad czym warto by jeszcze popracować.

0

@Satirev Ja tylko dlatego bawie się w to aby ktoś mógł mi wytknąć miejsca gdzie robie głupoty i gdzie warto popracować.

PS. mój generator ma aktualnie tylko 47 linii XD i nie podpinałem żadnej bazy z nickami :P

0

Ok. Piszę się na to. :D

0

Ja już mam, tylko interfejs dupny:D

2

Ja mam himen level of incognition the c++, oto the proof:

c++ = c + 1;

6

Ok. Czas pomalutku zaczynac.

Jak ja widze ten projekt
Kazdy patrzy na siebie. O co w tym chodzi. Jezeli chce sie byc uczestnikiem, to w wiekszosci to musi byc samodyscyplina.
Nikt nie bedzie sie pytal nikogo czy skonczone, czy jak idzie. Oczywiscie ze jak zrobicie grupy i bedziecie sie ze soba komunikowac to tylko na +,
@Satirev zglosil sie do robienia code-review. Takze dziekujcie tej osobie ze zapewne wiekszosc dostanie feedback co mozna zmienic/usprawinic.

poziom jest niewazny. Jak Ci sie podoba pisac wszystko w funkcji main, to Twoja sprawa. Zapewne @Satirev wspomni ze mozna to zrobic lepiej, ale czy poprawisz kod zalezy tylko od Ciebie.
A odnosnie samych zadan. Polecenie bedzie ogolne, nie bedzie tam nic specyficznego. A to dlatego ze nie ma byc magicznego limitu "zrobione", kiedy programista stwierdzi ze jest zrobione wtedy bedzie zrobione. Dlatego wersje kazdej osoby raczej beda sie mocno roznic. To tez ma swoj plus, ludzie beda mogli podpatrzec po skonczonym zadaniu (a czasami nawet w jego trakcie) jak inni rozwiazali i jakie ciekawe pomysly dodali do swojego projektu.

Dlaczego tak
Nie chce w projekcie miec jakiegos magicznego progu skilla ktory trzeba najpierw osiagnac zeby dolaczyc. Jedynie co potrzeba to samozapal i samodyscyplina.
Rowniez nie chce zeby projekt byl ciezko dostepny, dlatego takie proste zadania w krotkich terminach. Ile sie zrobi tyle sie zrobi. Jezeli ktos bedzie chcial w polowie trwania dolaczyc? To nie ma problemu, po prostu zaczyna od tego srodkowego zadania. Zadania sa na tyle rozne ze nie ma problemu dolaczyc w polowie

  • Pierwszy termin to **
    29-10-2014 -> Name Generator. Jak sama nazwa wskazuje ma generowac nazwy. A czego konkretnie? To juz zostawiam dla was ;) Ja osobiscie robilbym generator nazw taki jak jest w diablo 3 (potworow)

Dzisiaj zapewne wieczorkiem zrobie komita z zadaniem. Wtedy od tego momentu **NIKT **nie commituje nic na branchu main. Odbijacie brancha od tego komita z zadaniem, tworzycie nazwe folderu ze swoim nickiem. Nastepnie tworzycie folder z nazwa zadania (i numerem). Nazywacie brancha swoim nickiem z 4p i robicie to co chcecie. Kiedy bedzie po deadline (30-10), wszystko merguje do maina. Robie commita z nastepnym zadaniem i tak w kolko az skonczymy liste ;)

@Satirev napisz jak widzisz code-review, czy bedziesz caly czas na wszystko patrzyl czy bedziesz patrzyl dopiero jak ktos Cie o to popros, czy moze jeszcze inaczej ;)?i.

kazdy kto chce dolaczyc prosze mi wyslac nazwe uzytkownika na githubie.

Ja niestety nie znajde czasu zeby uczestniczyc. Mam teraz za duzo spraw na glowie ktore potrwala dosc dlugo (pol roku przynajmniej). Ale bede sie opiekowal projektem. Takze na pewno stad nie uciekne :)

Link do GitHuba
https://github.com/4programmers/cppTraining

0
fasadin napisał(a):

@Satirev napisz jak widzisz code-review, czy bedziesz caly czas na wszystko patrzyl czy bedziesz patrzyl dopiero jak ktos Cie o to popros, czy moze jeszcze inaczej ;)?

Dopiero, gdy ktoś wyśle pull requesta z chęcią wypchnięcia swoich zmian do mastera.
Najprawdopodobniej do code review będziemy używać gerrithuba.

2

No ja mogę pooglądać kody.

0

Ja się piszę. Kiedy można oczekiwać commita z zadaniem ? Ja już zaczynam pisać ;)

0

Jednak po zastanowieniu i skonsultowaniu nie bedzie komitow z zadaniem. Kazdy po prostu odbija brancha od tego co teraz jest i juz moze zaczynac.

czyli powinno sie robic tak (opisze na moim przykladzie)

  1. podaje nick zeby dodac do githuba.
  2. sciagam repo
  3. odbijam od ostatniego ktory jest w main
  4. robie folder fasadin
  5. robie w nim folder 001 - Name Generator
  6. zaczynam kodzic i komituje wszystko na moj wlasny branch w tym stworzonym folderze
  7. Marguje do mastera
  8. Wystawim pull requesta (do mastera)
0

A jeśli chodzi o ten Name Generator, to może to być First Name Generator i posiadać bazę imion z której losuje jedno, czy to jest za proste?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1