Parsowanie XML z serwera zdalnego.

0

Cześć, witajcie.
Mam pewien problem. Chodzi o parsowanie pliku XML umieszczonego na zewnętrznym serwerze.
Jestem laikiem, jeżeli chodzi o c++, chciałbym to zrobić metodą DOM, coś na styl PHP.
Moglibyście mi polecić jakieś dokumentacje lub parsery, dzieki którym moglbym to jakos zrobic?
Nie proszę o gotowe rozwiązania, chodzi mi tylko o jakieś przykłady.
Pies pogrzebany jest w tym, że plik leży na serwerze zdalnym, nie lokalnie i tutaj się głowię, bo mam jakiś dziwny problem z tym, chcąc chociażby użyć funkcji Load.

0

Cpp xml parser w Google - to powinien być Twój pierwszy ruch, nim zapytasz na forum.

0

Jeśli wchodzi w rachubę C++/CLI, to łatwo

using namespace System::Xml::Linq;
int main()
{
	auto doc = XDocument::Load(L"plik.xml");
}

a jeśli nie, to istnieje np. MSXML.

0

Panowie, to, że jestem laikiem, nie znaczy, że nic nie potrafię. ;p
Powiem tak, używałem niejednego parsera, jednak miałem problemy z komunikacją ze serwerem zdalnym.
@Azarien - no i tutaj jest ten pies pogrzebany, chodzi mi wlasnie o parsowanie z URL.

1

No więc pobierz ten plik i wtedy go dopiero przeparsuj?

1

Bez przesady ;p
Wyjaśniam: Plik XML jest aktualizowany co jakiś czas, nie mogę go pobrać, mam tam pewne dane, które się zmieniają i potrzebuję je pobrać.
Chodzi mi właśnie o takie dynamiczne parsowanie xml umieszczonego na serwerze zdalnym, którego nie mogę pobrać.

0

Bez pobierania pliku nie zrobisz nic, bo nie masz dostępu do jego zawartości.
Nawet otwierając ten plik w przeglądarce jest on pobierany.
Nie ma innego wyjścia.

0

Czyli możnaby to zrobić na takiej zasadzie, że pobiera mi ten plik wtedy, gdy włączę program a kasuje, gdy go wyłączę?

0

Oczywiście, lecz nie lepiej byłoby pobrać plik, przeparsować i od razu usunąć?

0

W sumie też miałoby to sens, czyli normalnie - pobieranie > parsowanie > usuwanie?

0

Tak; magii tutaj wiele nie ma.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1