Kompilowanie biblioteki LCD2USB

0

Nie jestem pewien czy to nie powinno być w dziale "C#". W razie czego proszę o przeniesienie.

Ostatnio postanowiłem wprowadzić kilka modyfikacji do projektu LCD2USB. Zacząłem od biblioteki (http://www.harbaum.org/till/lcd2usb/LCD2USB-smartie.zip). Bez wprowadzania żadnych zmian próbowałem ją skompilować. Po dodaniu biblioteki usb.h z projektu libusb_win32 i zmienieniu w 4 miejscach strcpy_s na strcpy wyglądało na to że wszystko skompiluje się poprawnie. Jednak niespodziewanie pojawiły się nowe errory:

osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.cpp||In function 'char* DISPLAYDLL_DriverName()':|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.cpp|253|warning: deprecated conversion from string constant to 'char*'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.cpp||In function 'char* DISPLAYDLL_Usage()':|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.cpp|259|warning: deprecated conversion from string constant to 'char*'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_control_msg'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_control_msg'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_control_msg'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_init'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_find_busses'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_find_devices'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_get_busses'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_open'|
osz\Downloads\LCD2USB-smartie (1)\LCD2USB-smartie\LCD2USB.o:LCD2USB.cpp|| undefined reference to `usb_close'|
c:\program files (x86)\codeblocks\mingw\bin\..\lib\gcc\mingw32\4.4.1\..\..\..\libmingw32.a(main.o):main.c|| undefined reference to `WinMain@16'|
||=== Build finished: 10 errors, 2 warnings ===|

W załącznikach są pliki LCD2USB.cpp i usb.h (usb.h to usb.cpp tylko trzeba zmienić rozszerzenie na .h).
Nie wiem co robię nie tak, w bibliotece są deklaracje wszystkich 'usb_init' itp.

0

W usb.h masz deklaracje ale definicje są w skompilowanym lib'ie. Dolinkuj libusb.lib.

0

Dodałem w LCD2USB.cpp

#pragma comment(lib, "libusb.lib")

i nadal te same błędy przy linkowaniu.
Zaznaczę że używam code::blocks z g++ a nie VC

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1