Qt - "przechodzenie" pomiędzy formatkami

0

witam,

chciałem zapytać, jak mając powiedzmy dwie-trzy formatki .ui, przechodzić pomiędzy nimi np po kliknięciu np na pushbutton. Tak aby zmieniać z form1.ui na form2.ui - tak jakby każda formatka odpowiadała osobnej stronie/odsłonie programu.

Pozdrawiam

1

Obacz sobie w Assistancie:
QTabWidget
QStackedWidget
QWizard
Możliwości do wyboru,do koloru

0

Albo nie korzystaj z designera i projektuj kodem ;-) Wtedy nie ma problemów z przemieszczaniem się między labelami ;]

0

Dzięki za informacje, natomiast obawiam się, że nie w tym problem. Designera używam rzadko, natomiast pisząc w kodzie, załóżmy pewien przykład:

Jest sobie program, ma pewne opcje do wyboru (np buttony). Naciskam button, z okna programu znika wszystko i zastępowane jest nowymi elementami stosownymi do klikniętej opcji (Np przycisk dodaj fakturę. Naciskam go, znika wszystko z okna programu, a pojawiają się formularze, nowe buttony itp). Do tej pory robiłem to za pomocą usuwania obiektów tych elementów (delete PushButton_1;) i wizualizowania (setVisible) kolejnych, jednak to potęguje ilość kodu i jest trochę nieefektywne, wydaje mi się. Poza tym cały kod narasta praktycznie tylko w mainwindow.cpp.

Jestem niedoświadczonym, początkującym programistą - czy ktoś mógłby mnie oświecić, jak się poprawnie wykonuje takie coś, jak opisałem powyżej? Tylko jeżeli łaska, to w prostych słowach.

Serdeczne dzięki.

1

@MasterBLB napisał ci już jakich klas możesz użyć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1