Linker nagle przesta widzie kody funkcji systemowych

0

Dodam, że problem utrzymał się nawet po przywróceniu domyślnych ustawień domyślnych

Tools > Import & Export settings > Reset settings

#include <Windows.h>


int main()
{

	MessageBox(0,"Hello World!","Greeting",0);

	system("pause");
	return 0;
}

1>------ Build started: Project: clean_rough_draft3, Configuration: Debug Win32 ------
1> main.cpp
1>main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp__MessageBoxA@16 referenced in function _main
1>c:\users\przemek\documents\visual studio 2010\Projects\clean_rough_draft3\Debug\clean_rough_draft3.exe : fatal error LNK1120: 1 unresolved externals
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

Jak to na stałe naprawić, i przede wszystkim dlaczego tak się stało? Chyba coś przypadkiem przełączyłem i teraz nie wiem co...

0

Najwidoczniej ostro namieszałeś w linkowanych bibliotekach do projektu.

Project -> [nazwa projektu] Properties...
a następnie w drzewku
Configuration properties -> Linker -> Input
i w Additional Dependencies wybierz "<inherit from="from" parent="parent" or="or" project="project" defaults="defaults">"

Zastosuj i powinno dzialać.
Jeśli nie to łatwiej Ci będzie utworzyć projekt od zera i skopiować źródła, jeśli nie wiesz gdzie co zmieniłeś.

0

Przykład który zapostowałem na początku jest w nowym projekcie, już po resecie. Inherit zawsze miałem zaznaczone. Nie wiem, może jeszcze trzeba jakoś przywrócić domyślne propertySheet?

1

Zobacz, czy masz załączoną bibliotekę User32.lib.

0

Wystarczyło usunąć wszystkie pliki z C:\Users%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\MSBuild\v4.0. Po lamersku ale grunt że działa :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1