NXC programowanie w BrixCC

0

Witam wszystkich, od 4 miesięcy uczę się języka C++, a od 2 zajmuję się programowaniem LEGO NXT Mindstorms. Używam do tego języka NXC i piszę w BrixCC. Dostałem zadanie, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Otóż robot ma znaleźć i zatrzymać się na czarnym punkcie tylko wtedy, gdy wykona 4 zadania - przejedzie po 2 zielonych liniach, uderzy w 4 czerwone cele , ominie 10 słupów, i dotknie 2 celów oraz ma zatrzymaniu się ma wrócić do punktu początkowego po dokładnie takiej samej trasie , którą przebył. Wszystko mi idzie dobrze, poza tym, że nie wiem jak ustawić, by zatrzymał się tylko wtedy, gdy wykona poprzednie zadania no i nie wiem jak zrobić, by zapisał czynności, które wykonał. Możecie mi jakoś pomóc?

0

Zapisać można w zmiennych i sprawdzić czy mają już konkretną wartość (np. true).

0

No fakt, dzięki za pomysł. Teraz już się zatrzymuje po wykonaniu poprzednich zadań :). Jeszcze nie udało mi się zrobić, by wracał po tej samej trasie.

0

O qtwa, już wiem co chcę na święta.. Jakim cudem nic nie wiedziałem o takiej "zabawce"!!??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1