Update programu w Qt

0

cześć, zastanawiam się jak zrobić update programu w qt?
chcę aby to polegało mw. na tym że plik .exe pobieram przez ftp ze swojego serwera, problem w tym że jak pobiorę ten plik to jakoś go muszę podmienić z aktualnym plikiem exe, który już przecież jest odpalony.
jak powinienem to zrobić?
myślałem nad napisaniem oddzielnego programu, który by mi główny projekt ładnie pobierał i podmieniał exe
z góry dzięki za podpowiedzi :)

0

Możesz zrobić drugą aplikację która będzie uruchamiana podczas zamykania pierwszej i ona podmieni pliki exe (jeden stary w katalogu głównym z drugim z katalogu np update).

0

no dobra to 2 pytania
jak w Qt odpalić plik exe spod kodu programu?
jak zrobić taki myk żeby ten program exe który będzie podmieniał pliki, mógł być odpalany tylko z programu głównego, a nie ręcznie, przez użytkownika ?

0

jak zrobić taki myk żeby ten program exe który będzie podmieniał pliki, mógł być odpalany tylko z programu głównego, a nie ręcznie, przez użytkownika ?

Możesz np.uruchomić go z jakimś super-dziwnym parametrem typu abc.exe -8093427fhuoawirbviqweb5vyqkl2u5vybewkq5utbvewhj5v4tbqewkj54btlekq5vubtekjbt5qwkey5tbewk5vybtqweky5v4tqbw4bqwkj4gvbwkf4bwekl4bgfqwel4uybfqewio4fybweiou4bfyqewiu4byqefwiub4yewiubf4yqwiuebf4yqwiuoebtfv4qew4yfvqtwkjgf4yvwkjqehgv4fqwekjgf4vewkjtf4ewkye4
;)

0

A odpalić możesz system("start updater.exe") albo ShellExecute'em.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1