Jak zrobić w c++ takie pole jak w SQL Server

0

Jak zrobić takie pole jak w SQL Server. Chodzi mi o taką tabelkę pól, gdzie są powypisywane teksty w komórkach i jak się kliknie na jakieś pole, to ono się oznacza. user image

0

Ale w czym dokładnie? WinAPI, MFC, Qt? Określ się.

0

WinApi, innych nie znam wcale

0

Mam do napisania program wykorzystujący tego typu "bazę". W czym w takim razie mam go napisać? Proszę o podpowiedź. Znam C++ i WinApi (nie pisałem w tym kilka miesięcy, więc muszę sobie przypomnieć).

0

Użyj przynajmniej MFC bo się zamęczysz, w MFC masz CListCtrl z tym że to nie jest kontrolka bazodanowa więc musiałbyś sam oprogramować ładowanie danych a wydaje mi się że trochę ci się zejdzie :)
QT nie używałem to nie wiem, niech ktoś ci podpowie, ale czuję że też ci się zejdzie :)

0

czego ma używać ?!?!?!?
takie rzeczy robi się na narzędziach typu rad - delphi, builder, ew ultimate c++, MFC a tym bardziej winAPI są dobre ale tylko na zajęciach w szkole ...

0

obawiam się, że nie ma tu takiego speca od WinAPI, który by potrafił zrobić w nim takiego grida.

0

jezeli chodzi o sama "tabele" bez tej "strzalki" po lewej to dosyc latwo idzie takie cos w winapi wyklepac
maly przykladowy wycinek z starego programiku (moze sie przyda)

 
ui_party_list = CreateWindowEx (0, WC_LISTVIEW, NULL, WS_CHILD | WS_VISIBLE  | LVS_REPORT , 800, 20, 200,150, hWnd, (HMENU)305, hInst, NULL);
ListView_SetExtendedListViewStyle (ui_party_list, LVS_EX_FULLROWSELECT);// styl zaznaczania calego wiersza
// dodawanie kolumn
LVCOLUMN lvc;
lvc.mask = LVCF_WIDTH | LVCF_TEXT | LVCF_SUBITEM;
 
lvc.iSubItem = 0;    
lvc.cx = 40;//szerokosc
lvc.pszText = "id";
ListView_InsertColumn(ui_party_list, 0, &lvc);	

lvc.iSubItem = 1;    
lvc.cx = 80;
lvc.pszText = "Name";
ListView_InsertColumn (ui_party_list, 1, &lvc);

lvc.iSubItem = 2;    
lvc.cx = 40;
lvc.pszText = "data";
ListView_InsertColumn (ui_party_list, 2, &lvc);





// dodawanie danych
int list_co = ListView_GetItemCount(ui_party_list);// index dla naszego elementu
LVITEM lvi;
lvi.mask = LVIF_TEXT | LVIF_IMAGE; 
lvi.pszText = "";// np id
lvi.iItem = list_co;
lvi.iSubItem = 0;
lvi.iImage = temp_pak->icon;
	

 
ListView_InsertItem (ui_party_list, &lvi);
ListView_SetItemText(ui_party_list, list_co, 2, "jakies dane"); // modyfikacja pola
ListView_SetItemText(ui_party_list, list_co, 1, "nazwa"); 


//w WM_NOTIFY: lapiemy co jest zaznaczone etc ...

ad1.opisy tych makr "ListView_InsertItem" etc na msdn
ad2.zaznaczam ze moje programowanie polega glownie na hobbistycznym pisaniu dla siebie wiec warto sobie posprawdzac na msdnie czy sie niemachlem gdzies :P

0

Qt generuje nawet model tabelki z kwerendy SQL: .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1