Instrukcje operacyjne w C++

0

Istnieje coś takiego jak instrukcje operacyjne w C++? Bo mam zadane opisać je, a nie mogę czegoś takiego na necie znaleźć. Mam też do opisania instrukcję pustą, warunkowe i sterujące przebiegiem programu, lecz o tych trzech coś znalazłem.

0

Wklej treść calego zadania, bo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Twoj nauczyciel/wykładowca popełnij jakiegoś krzaka językowego, albo Ty coś przekręciłeś.
Nie spotkałem się nigdy z takim terminem w żadnym z kilkunastu języków jakie w miarę-jako-tako znam, nie mówiąc o C++ ktory znam troche lepiej niż jako-tako.. Biorac pod uwagę, że wspominasz jeszcze o pustej/warunkowej/sterujacej, moge sie domyslac ze pod tą czwartą nazwą Twój belfer rozumie po prostu "te wszystkie pozostale typu rozkazów", ale tak naprawde jest to zgadywanka. Ewentualnie, może jeszcze mieć na myśli OPERATORY, vide http://en.wikipedia.org/wiki/Operators_in_C_and_C%2B%2B -- ale jesli faktycznie nazwal je "instrukcjami operacyjnymi", prosze, daj znac, posmiejemy się..

0
quetzalcoatl napisał(a)

Wklej treść calego zadania, bo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Twoj nauczyciel/wykładowca popełnij jakiegoś krzaka językowego, albo Ty coś przekręciłeś.
Nie spotkałem się nigdy z takim terminem w żadnym z kilkunastu języków jakie w miarę-jako-tako znam, nie mówiąc o C++ ktory znam troche lepiej niż jako-tako.. Biorac pod uwagę, że wspominasz jeszcze o pustej/warunkowej/sterujacej, moge sie domyslac ze pod tą czwartą nazwą Twój belfer rozumie po prostu "te wszystkie pozostale typu rozkazów", ale tak naprawde jest to zgadywanka. Ewentualnie, może jeszcze mieć na myśli OPERATORY, vide http://en.wikipedia.org/wiki/Operators_in_C_and_C%2B%2B -- ale jesli faktycznie nazwal je "instrukcjami operacyjnymi", prosze, daj znac, posmiejemy się..

Opisz i wyjaśnij następujące instrukcje w języku C++
instrukcja pusta
instrukcje warunkowe
instrukcje operacyjne
instrukcje sterujące przebiegiem programu

0

Wątpię, że coś pokręciłem bo dwa razy pytałem.

0

W takim razie osoba która Ci to podyktowała jest ignorantem. Jeśli nie obawiasz się "niezdania egzaminu" mozesz jej to powiedziec i wyslac ja "do nas" "na korki", tym bardziej, że "instrukcje warunkowe" są fragmentem grupy nazywanej "instrukcje sterujące przebiegiem programu", więc w ogóle cytowany przez Ciebie zestaw "grup" jest idiotycznie dobrany i świadczy że albo ktoś "Ciebie robi w jajo", albo "sam nie wie o co pyta"..

Zadanie jest ewidentnie źle sformułowane, więc trzeba zalozyc ze zadający nie znał/nie chce znac "normalnej" terminologii, więc inne terminy w pytaniu też moga byc wypaczone.
W zwiazku z tym masz nastepujące opcje dla poszczegolnych grup:

instrukcja pusta
jedna opcja z dwoma odpowiedziami:
pojedynczy ;
puste klamry {}

instrukcje warunkowe
trzy opcje:
if-then-else
?: czyli (warunek):(prawda)?(falsz) patrz http://en.wikipedia.org/wiki/%3F:#C.2B.2B
&& i || poniewaz w zwiazku z shortcut-evaluation je też da sie da wykorzystac jako "instrukcje warunkowe" w szerokim rozumieniu tych slow [np. potworki w stylu (warunek)&&((prawda)||true) || (falsz) ]
przy czym dwa ostatnie sa wyrażeniami a nie instrukcjami

instrukcje sterujące przebiegiem programu
jedna opcja:
to jest dobrze zdefiniowana grupa, zawierajaca WSZYSTKO co choc troche przypomina warunki i petle, wiec:
if-then-else, switch, while, for, do, break, continue, goto, return, try-catch, itp..
i mozesz ją ewentualnie rozszerzyć:
gdyż jesli ktos chce sie bardzo czepiac, to do tego moze wlaczac rowniez "czynnosc wywoływania funkcji"

instrukcje operacyjne
dwie opcje:
operatory, czyli "matematyczniawe" +-/!=*^%==!= itp ale takze sizeof czy typeid czy new czy delete, z podzialem na "wbudowane" i "przeciążalne"
albo tez:
wszystkie wyrazenia, czyli wszystko co mozesz zapisac w bloku kodu, np. wewnatrz klamer w funkcji, ale co nie jest wg. prowadzacego "instrukcja sterujaca", np:
wywolaniefunkcji(a,b,c);
int zrobieniesobiezmiennej = 6;
policzenie + czegos * dziwnego;
zapisanie = w - zmiennej + wyniku * roznych - innych / rzeczy;
itp..

0
Macron napisał(a)

Jakie then :‌D?

#define if if(
#define then )

int main()
{
  if 2>1 then printf("hello");
}
0
Azarien napisał(a)
Macron napisał(a)

Jakie then :‌D?

#define if if(
#define then )

int main()
{
  if 2>1 then printf("hello");
}

idąc za ciosem:

#define PROGRAM C_TO_PASCAL

#define BEGIN {
#define END }

(...)

:D

0

heh, racja. nie wiem czemu, ale jakos mi osobiscie nazwa "if-then-else" bardziej pasuje i przychodzi automatycznie. mimo tego ze w C++ jest ona troche mylaca. ciekawe, ze rownie mnie "ciągnie" do pisania try-catch-finally, ale tam sie upilnowałem:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1