Win XP beep z CPU

0

Cześć!
Zrobiłem sobie w BCB 6 prosty programik, który po zalogowaniu daje 15 sekund na wpisanie hasla, a potem zamyka system.

Chciałbym do tego dodać bipnięcia CPU (żeby hałasowały nawet przy wyłączonym dźwięku), ale czytałem, że jest z tym problem, bo jeśli jest karta dźwiękowa to system blokuje dźwięk CPU. Stąd moje pytanie czy da się w prosty sposób zmusić głośniczek do współpracy (np. funkcją w stylu Beep() ), albo czy zna ktoś komendę do regulacji głośności, coby ją wsadzić do funkcji system() i bipnąć normalnie głośnikami ?

0

jak zrobie beep przy głośności 0 to nic nie slychac

0

Beep(1000,250);

gdzie: 1000 to częstotliwość w Hz
250 czasr trwania w ms

0

Jaki Windows? Bo w Windows 7 nie ma już możliwości wydawania dźwięku ze speakera na płycie ponieważ MS postanowił wspaniałomyślnie zrezygnować z tego - dźwięk jest wydawany jedynie przez kartę dzwiękową.

0

No ale w sumie miał ku temu sensowny powód:
Eventually because of the lack of hardware to communicate with, support for Beep was dropped in Windows Vista and Windows XP 64-Bit Edition.

In Windows 7, Beep was rewritten to pass the beep to the default sound device for the session. This is normally the sound card, except when run under Terminal Services, in which case the beep is rendered on the client.

Po prostu ten speaker znika z płyt głównych.

0

windows xp pro

wiem co to jest funkcja beep, ale u mnie idzie przez głośniki, wiec jak mam wyciszony głośnik to beepa nie slychac

0

To widać i w xp wycofali to, cos mi sie kojarzy ze chyba tak bylo jak kiedys sprawdzalem. Po prostu jeśli jest obecna karta dzwiękowa to będzie szło przez kartę a nie przez speakera.

0

cpu ci beepnie tylko pod wplywem wysokiej temperatury (topiacy sie metal generuje dzwieki)

http://wiki.osdev.org/Programmable_Interval_Timer#Channel_2

0

a wie ktoś jak funkcją system() zwiększyc glosnosc?

0

a wie ktoś jak funkcją system() zwiększyc glosnosc?

sprobuj sndvol

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1