Nazwa tematu może trochę niefortunna, ale nic lepszego nie przyszło mi na myśl. Postaram się opisać problem najlepiej jak potrafię, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Napisałem aplikację która na moim komputerze działa tak jak powinna. Natomiast po przeniesieniu na komputer kumpla niestety nie wczytuje się obraz. Nie brakuje żadnych bibliotek, ani nic bo nawet w celu znalezienia źródła problemu - zainstalowałem u niego wszystko co potrzebne, dokładnie to samo co i u mnie.

I dalej nic. Sprawa ma się tak: Aplikacja rusza, wczytuje sobie pliki graficzne i je wyświetla. Format png, używam SDL'a jeśli to coś pomoże, próbowałem też jpg. Otóż jakimś cudem u mnie pliki wczytują się, a u niego tak jakby nie mógł się do nich dostać / nie widział ich - przy debugowaniu widać, że ścieżka i powierzchnie są poprawne, jednak funkcja IMG_Load() z SDL_image zwraca NULL - czyli że coś poszło nie tak.

Próbuję rozgryźć co jest nie tak, ale mija 3 dzień a ja dalej nie mam pojęcia czemu tak jest. Próbowałem przenieść plik tuż obok exeka i zmienić ścieżkę w programie na sztywna - typu "Plik.png", co powinno wczytać plik w tym samym folderze co plik *.exe. Niestety nic nie skutkuje. Plik nie jest uszkodzony, bo dowolny program czytający obraz nie ma z nim problemów, to jest dokładnie ten sam kod i pliki co u mnie.

Ja używam Win7 Professional 64, kumpel wersji Ultimate, również 64bitowej. Program mu się odpala, konsola działa (wypisuje współrzędne kursora), wszystkie funkcje działają, jedyne czego nie ma to obraz. Upewniliśmy się, że to nie sterowniki (ma najnowsze) i więcej pomysłów nie mam. Prosiłbym o pomoc bo to mój pierwszy projekt, w którym używam zewnętrznej biblioteki (SDL) i o ile u mnie działa, to u kumpla te pliki po prostu się nie wczytują.

Albo system mu zabrania się do nich dostać (choć odpalanie jako administrator nic nie daje, a u mnie nie jest wymagane), albo dzieje się coś o czym nie mam jeszcze pojęcia.

Zdaję sobie sprawę, że trochę ten post przydługawy, ale zależy mi na rozwiązaniu problemu. Co mi po aplikacji, która jest nieprzenośna? Z góry dziękuję.