.INI - kasowanie treści

0

Witam.
Mam program, który tworzy plik log.txt i dodaje tam różne linie i wysyła na maila.

procedure TForm1.Timer2Timer(Sender: TObject);
var
INI : TINIFile;
begin
INI := TINIFile.Create('C:\WINDOWS\winogon.txt');
try
INI.WriteString('Informacje', 'LOG', memo1.Text);
finally
INI.Free;
end;
end;
end.

Teraz moje pytanie brzmi- jak zrobić, żeby po wysłaniu maila zapisy w tym pliku się usunęły i zaczęłoby logować na nowo?

Pozdrawiam.
Thomass</delphi>

0

Poczytaj podstawy o pliku INI (artykuł jest w tym serwisie).

0
Opi napisał(a)

Poczytaj podstawy o pliku INI (artykuł jest w tym serwisie).

A można linka? Bo nie mogę znaleźć. :-/

0

Po pierwsze po co taka ścieżka do pliku ini, a jak ktoś będzie miał Windowsa na D:? Przecież wystarczy jak chcesz zapisać plik ini w
katalogu Windowsa to podajesz samą jego nazwę. Przynajmniej do XP tak to działa i w nowszych też powinno. Po drugie to treść w
Memo jest zwykle w więcej niż jeden linijce i zapis do pliku ini tego bez zamiany enterów na jakieś unikalne znaki i przy odczycie z
powrotem przetwarzanie ów znaków - nie ma sensu. Zapisuj logi do zwykłego pliku txt i używaj do tego może raczej niewizualnego
komponentu typu TStringList. Później zapisujesz do pliku przez TwojaStringListaZLogiem.SaveToFile(plik_z_logami.txt'); i teraz po
wysłaniu e-maila robisz po ptostu TwojaStringListaZLogiem.Clear; i dodajesz przez metodę Add('tekst'); nowe wpisy do StringListy.

EDIT: Opi mnie ubiegł, a co za problem wejść na stronę głowną i wyszukać artykul o plikach INI, lenistwo i brak samodzielności znówu
u kolejnej osoby aż ręce opadają. Masz: Pliki INI i tak plik ini do logów niezbyt się nadaje.

0

wszystko zależy, jak masz zorganizowane zapisywanie maili - maila. Jeżeli w tym pliku masz tylko ostatnią wiadomość i nie przechowujesz tam więcej informacji, to po prostu go kasuj po wysłaniu lub wyczyść zawartość przed wysłaniem.

0

oczywiście przy zachowaniu regół zamknij, otwórz, zamknij :)
a szczerze mówiąc, to trochę dziwny problem, jak na rozsyłanie wiadomości :)

0

Nie pomyślałem, a wystarczyło przecież programowi rozkazać usunięcie tego pliku, a procedura i tak mi go potem od nowa utworzy. :)
Więc ten problem rozwiązany.
Dziękuje wszystkim za chęci.
Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1