Wielowierszowe pole tekstowe

0

Witam

Chcę zaimplementować do programu wielowierszowe pole tekstowe ze scrollbarem pionowym tak żeby można było przewijać w pionie wpisany tekst. Niestety nie wiem czy istnieje taki standardowy komponent.
Jeżeli nie ma to jak coś takiego utworzyć. Chcę tam wpisywać dane tekstowe linijka po linijce ale nie z klawiatury - odebrane dane z jakiegoś strumienia byłyby tam wpisywane.

Proszę o pomoc

0

JTextArea i JScrollPane?

0

Tego właśnie szukałem ale czy nie ma podobnego pola w bibliotece AWT ? scrollbar znalazłem ale czy jest odpowiednik tego pierwszego elementu JTextArea() ? Przydałby się jeszcze jakiś przykład textarea + scrollbar

Druga sprawa jak zrobić by dane były wpisywane linijka po linijce, przy czym stare dane przesuwane są o jedną linijkę w dół a nowe wskakują w ich miejsce. Najstarsze dane na końcu u dołu textarea, najnowsze w pierwszym wierszu.

0

Podpowiem Ci: idziesz do api, wybierasz sobie pakiet java.awt, przegladasz jakie ma klasy, i voila, jest TextArea.
Dlaczego akurat awt a nie swing?
Dodawanie: area.setText("nowa linijka\n" + area.getText()); wielce skomplikowane to nie jest.
Przyklad sobie chyba znajdziesz w necie co, troche samodzielnosci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1