Kolorowanie monochromantycznych obrazow, jaka biblioteka?

0

Witaj serdecznie,

Chcialbym prosic by ktos polecil mi prosta i latwa w uzyciu biblioteke do kolorowania obrazow. Jesli ktos nie do konca rozumie co mam na mysli to:

Mamy obraz .png, ktory jest monochromatyczny (tj. jest w odcieniach szarosci). Co chcialbym zrobic:
Wczytac obraz do pamieci programu -> pokolorowac go uzywajac koloru zrodlowego (tj. najciemniejszy szary zostaje zastapiony kolorem zrodlowym, powiedzmy zoltym, a jasniejsze odcienie szarosci zastepujemy odpowiednim odcieniem zoltego). Mozliwe, ze opis jest ciut zbyt przesadzony i pewnie wiekszosc osob i tak wie o co mi chodzi, ale wolalem unikac dalszych pytan, wiec staralem sie jak najdokladniej opisac problem.

Z gory dziekuje za wszelka udzielona pomoc.

Pozdrawiam,
Papryk

P.S. Jesli to bedzie jakims ulatwieniem to prawdopodobnie do pisania aplikacji uzyty zostanie Visual Studio 2008.

0
  1. Masz 256 odcieni szarości
  2. Bierzesz sobie kolor bazowy (najciemniejszy) i tworzysz 255 wariantów jaśniejszych niż bazowy
  3. Odpowiednio kolorujesz tymi kolorami punkty na obrazku

Jeśli nie wiesz, jak uczynić kolor jaśniejszym - to Google Ci pomoze: RGB, brightness

0

Chyba sie nie zrozumielismy do konca. To ma byc biblioteka, przy uzyciu ktorej moge nalozyc kolor na monochromatyczny obraz. Nie mam zamiaru recznie kolorowac obrazka. Nie mam tez zamiaru tworzyc dla kazdego koloru 255 odpowiednikow koloru =]

Powiem inaczej:
Mam palete kolorow (truecolor), wybieram kolor, ktory ma zastapic najciemniejszy szary, a reszte wykonuje aplikacja (i odpowiednio koloruje reszte obrazka uwzgledniajac odcienie szarego). Potrzebuje jedynie biblioteke, ktora umozliwi mi rysowanie (wyswietlanie danego obrazu w programie) ;p

efekt jaki chce uzyskac:

Szablon:
user image

user image

0

No spoko, gościu, losowy dokładnie napisał ci co ma zrobić algorytm, a nie ty na kartce. Jest to na tyle banalny problem, że szukanie wyspecjalizowanej biblioteki do tego celu to idiotyzm. Choć pewnie będzie w jakiejś bibliotece graficznej, vide opcja colorize z Photoshopa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1