visual c++ 2008 połączenie z bazą

0

Witam,

Pytam bo już tracę siły.
Projekt (w Visual c++ 2008 professional) CLR Windows Forms. Próbuję dodać połączenie do bazy MS SQL Serwer 2008 EE. Dodaję komponent BindingSource na Formę przechodzę do preferencji komponentu -> Data Source -> Add new data source otwiera się okno data source configuration wizard i tu mam problem ponieważ w nim mam tylko komponent OBJECT nie mam natomiast DATABASE.
Próbowałem już zainstalować wersję visual c++ 2008 EE ale to też nic nie dało.

Może ktoś zna rozwiązanie, będę wdzięczny za pomoc.

0

Czytaj tutaj

0

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wynika z tego, że od wersji 2008 zrezygnowali w Visual C++ z tej funkcji. Ktoś wie czy to będzie jeszcze dostępne, czy naprawią ten błąd?

0

Błąd?
Może po prostu nie chce im się dalej rozwijać dziwnego języka. I wcale im się nie dziwię.

0

Wychodzi na to, że muszę się z Tobą zgodzić. Z tego co udało mi się znaleźć Microsoft nawet nie myśli o naprawianiu tej (moim zdaniem) niedogodności.
W sumie zmontowali sobie język C# i tego będą rozwijać.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

0

Z tego, co wiem, to C# jest flagowym produktem, a C++/CLI hybrydą, która powstała wraz z pierwszym .NETem po to, aby programiści C++ mogli się łatwo przesiąść.

Pisanie w C# jest jednak najwygodniejszym sposobem pracy z .NET :)

0

aczkolwiek C++/CLI dziala i ma sie dobrze. po prostu nie ma do niego tylu designerowcyh Drag&Drop [CIACH!] ;p glowe dam ze to co chcesz mozesz spokojnie dodac odwalajac troche recznej roboty W KODZIE, nie myszka

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1