czy trzeba reinstalowac windowsa po Visualu???

0

Miałem zainstalowany ten badziew Visual C++. Odinstalowałem to i teraz mam niesamowite problemy z używaniem DevCpp. Po prostu nie da się tego programu używać, ikonki w folderach mają rozszerzenia VisualStudio.cpp.8.0 czy nie da się uruchomić programów po kompilacji a jak się uda to wtedy błąd wyskakuje typu Visual Studio Just-In-Time Debugger i error:
No installed debugger has Just-In-Time debugging enabled. In Visual Studio, Just-In-Time debugging can be enabled from Tools/Options/Debugging/Just-In-Time.
Czy muszę reinstalować windowsa aby wszystko wróciło do normy???
Swoją drogą to Microsoft powinien dostać karę za działania monopolistyczne.

0

Narobiłeś syfu to masz, teraz musisz posprzątać, a przeinstalowanie będzie najwygodniejszą metodą.

0
tomek____ napisał(a)

Miałem zainstalowany ten badziew Visual C++. Odinstalowałem to i teraz mam niesamowite problemy z używaniem DevCpp. Po prostu nie da się tego programu używać, ikonki w folderach mają rozszerzenia VisualStudio.cpp.8.0 czy nie da się uruchomić programów po kompilacji a jak się uda to wtedy błąd wyskakuje typu Visual Studio Just-In-Time Debugger i error:
No installed debugger has Just-In-Time debugging enabled. In Visual Studio, Just-In-Time debugging can be enabled from Tools/Options/Debugging/Just-In-Time.
Czy muszę reinstalować windowsa aby wszystko wróciło do normy???
Swoją drogą to Microsoft powinien dostać karę za działania monopolistyczne.

Czy ktoś każe Ci używać Windowsa? Nie od dziś wiadomo, że instalując produktu Microsoftu, oddajemy swój komputer pod ich opiekę i mogą z nim robić to, co im się podoba, zaczynając od nieuprawnionego pisania swoich aplikacji po MOIM bootsektorze ;)
Masz wybór - systemów operacyjnych jest na pęczki.

0

aha ok, dzięki. A myślałem, że to ja jestem głupi, że dla mnie Visual to badziew a tu widzę więcej opinii negatywnych o tym Visualu. Dla mnie to beznadziejny program w porównaniu z DevCpp czy Borlandem, zaraz zajmuje 2,7 Gb i jakieś swoje funkcje dodaje np. _tmain a nie main jak to powinno być. Windowsa już przeinstalowałem i wszystko jest ok.

0

Graf? Gdzie w twoim poście jest negatywna opinia o Viusalu(konkret)? Bo ja nie widzę a w moim brak =]

0
PTwr napisał(a)

Graf? Gdzie w twoim poście jest negatywna opinia o Viusalu(konkret)? Bo ja nie widzę a w moim brak =]

No cóż, również nie widze :) Żeby było jasne, ogólnie nie podoba mi się polityka Microsoftu, mam zastrzeżenia do ich produktów jednakowoż uważam, że VS jest dobrym środowiskiem deweloperskim dla programistów piszących aplikacje pod Windows.

0

Yhy, ale jak się chce .NET męczyć w wygodnym edytorze który zmniejsza zużycie klawiszy o ~30% o instalacji przebiegającej w stylu OK a potem tylko czekać a jak się człek doczeka to pisać to chyba wyjścia innego nie ma =]

0

ano gryzą się te kompilatorki...
ja mam VSa + Code Blocks'a mam, no i na C:B działa tylko kompilatora MSa, g++ już nie chce, tak po prostu, kombinowałem, szukałem rozwiązania z mizernym skutkiem, dałem sobie spokój, bo i tak używam tylko kompilatora MSa, a C:B to tak na próbę

aczkolwiek, na pewno da się jakoś jakoś skonfigurować, aby oba działały, ale jest to strasznie...hmmm popiepszone, że tak powiem

0

Ja mam VS i C:B. Każdy z nich działa sobie oddzielnie i nie ma żadnych problemów.
Jeśli ktoś nie umie korzystać z Windowsa, to mogę mu tylko współczuć. Jeśli ktoś nie potrzebuje wszystkich opcji z VS, to nie musi go używać przecież, ale to, że nie rozumie ich działania nie jest przecież wadą środowiska ;P

Wątpię, aby po odinstalowaniu VS i wszystkich jego prequisites mógł jeszcze coś mieszać, nigdy się z tym nie spotkałem. Konkrety bym prosił. Nie umiesz powiązać plików na nowo z innym środowiskiem? Czy skonfigurować go do korzystania z określonego kompilatora?

A Dev to najbardziej badziewne IDE w historii.

0

Wczoraj czy przedwczoraj miałem takie coś. Tyle że z Visuala to mam tylko Web Developera zainstalowanego =]

0

Jak zacząłem pisać to Twojego postu nie było =]

Napisałbyś co tam trzeba ustawić w CB żeby działał, bo chciałem sprawdzić ten kod coś rzucił ostatnio, mod kontra binarne coś tam, i świeżo po instalacji CB twierdzi że mam zły kompilator wybrany,nic w opcjach jeszcze nie zmieniałem =]

0

Ja nic nie ustawiałem, żeby działał ;P

Mam CodeBlocks pobrane od razu z MinGW, a jako domyślny kompilator ustawiony GNU GCC.

0
somekind napisał(a)

Jeśli ktoś nie umie korzystać z Windowsa, to mogę mu tylko współczuć.

Zamiast współczuć - pomóż z problemem.

ps. współczuję ludziom, którzy nie mają pojęcia jak korzystać z Linuxa, BSD czy Solarisa :>

0

A ja powiem tyle: Visual po prostu przypisał rozszerzenia plików C++owych do siebie i ustawił systemowy debuger na ten swój, a odkręcenie tego to 1 minuta roboty... Chyba każde znane mi IDE robi takie rzeczy.
@up: ja mam Windowsa od bardzo dawna i nie mam z nim żadnych problemów... po prostu z windy też trzeba umieć korzystać...

0

Juz przeinstalowałem windowsa i wszystko jest ok. Jeśli chodzi o programowanie tylko w języku C/C++ to zdecydowanie lepszym wyborem jest DevC++ niż Visual. Już samo to że Visual tworzy zamiast funkcji main funkcję _tmain jest śmieszne. Ale no dobra to może jeszcze raz zainstaluję tego Visuala choć mam wątpliwości. A czy jest w necie jakiś Visual, bo tylko chodzi mi o to aby mieć środowisko C/C++ a inne rzeczy są mi niepotrzebne, to jakiego Visuala ściągnąć?

0

I po co reinstalowałeś system kretynie? Tak Visual jak i Dev nadpisują wspomniane asocjacje w systemie, było przeinstalować nie Windowsa a Dev-a [glowa]

Dziwne ale 'zmuszenie' Code::Blocks do współpracy z wieloma kompilatorami to kwestia podania ścieżki do katalogu z kompilatorem, to faktycznie trudne...

_tmain? A kto Ci karze tworzyć pełny projekt przenośny pomiędzy kodowaniami? Zrób pusty projekt i ręcznie napisz main. Gdybyś tak łaskawie kliknął _tmain i wcisnął F1, korzystanie z dokumentacji i myślenie do podstawa.

Visual C++ 2008 Express Edition to samodzielne środowisko do C/C++, darmowe do zastosowań komercyjnych, oczywiście na Google nic po wpisaniu Visual C++ na temat wersji środowiska nie ma [glowa]

Podsumowując - owce pasać, nie programować. Od czasów Windows 2000 używam równolegle GCC i CL (kompilator Visuala), a także niekiedy LCC i LLVM (z frontendem GCC) i jakoś nigdy problemów nie miałem - co najwyżej w przypadku Code::Blocks ustawić ścieżki.

PS niektóre kompilatory do pracy poza dedykowanym IDE wymagają dodania ich do zmiennej środowiskowej PATH, co oczywiście jest w dokumentacji napisane.

0

Lepszym wyborem od dev'a wydaje się być code::blocks.

0
somekind napisał(a)

Ja mam VS i C:B. Każdy z nich działa sobie oddzielnie i nie ma żadnych problemów.

no ja jak próbuje kompilować w C::B przez GNU GCC compilera, kończy się tym:

Compiling: main.cpp
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.
Process terminated with status 3 (0 minutes, 1 seconds)
0 errors, 0 warnings

VSC++ był instalowany jako pierwszy, więc tym bardziej nie miał prawa nic mieszać przy gcc

main.cpp jest kompletnie pustym plikiem, więc problem nie ma związku z kodem, po prostu coś z runtimem się dzieje

z mojej jakiejś 10 minutowej konwersacji z wujkiem google, nie znalazłem rozwiązania tego problemu, choć sporo ludzi ma ten problem, nigdzie nie widziałem konkretnego rozwiązania,
wcale bym się nie zdziwił, gdyby to było nawet tylko coś w konfiguracji C::B i nic w rejestrach..

oczywiście, kompilator MS VC++ 2005/2008 w C::B śmiga bez zastrzeżeń

zrobiłem offtop, ale nie zależy mi tu o rozwiązaniu tego problemu, bo jak wcześniej powiedziałem GNU GCC mi do niczego nie potrzebny po windą, po prostu zaznaczam, że u niektórych 2 kompilatory się gryzą i to właśnie bez żadnych szkodliwych akcji, tak od razu po zainstalowaniu...

0
graf.zero napisał(a)

ps. współczuję ludziom, którzy nie mają pojęcia jak korzystać z Linuxa, BSD czy Solarisa :>

Ja także.

robert23rb napisał(a)

Już samo to że Visual tworzy zamiast funkcji main funkcję _tmain jest śmieszne.

Śmieszna to może być co najwyżej nieumiejętność utworzenia projektu...
Na szczęście dobrzy ludzie robią o tym nawet video-tutoriale: http://www.youtube.com/watch?v=Y8O02gtYC6Y

graf.zero napisał(a)

Lepszym wyborem od dev'a wydaje się być code::blocks.

Nawet notatnik i linia poleceń jest lepszym wyborem ;P

0

a ja współczuje ludziom co kujonami są i świata nie widzą poza programowaniem tylko cały czas ślęczą przed monitorami zamiast zażyć troche życia. Niedługo asdf zdechniesz i tyle z tego twojego programowania bedzie:) Pewnie wały tłuszczu niektórym na brzuchu przytkały już pępek, że go nie widać a z piłką nożną to 10 kapek nie potrafią zrobić. Może i mają te 3, 4 tys netto ale co to za życie.

0

Wagę mam odpowiednią - regularnie ćwiczę, może nawet w lepiej od Ciebie formie jestem. Wierzysz w durne mity. Jesteś tylko zwierzęciem, jak każdy z nas, też zdechniesz :>. 3-4k? Tyle to się zarabia przy kopaniu rowów chyba... Swoją drogą kto Ci dał prawo oceniać moje życie - powiedziałem o nim chociaż słowo? Kompleksy, panie Robercie?

0

Dobra panowie - usuwać nic nie będę, nie lubię tego. Ale temat blokuję, bo kapkę nie na temat prawicie ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1