[C++ BCB] Start / Uruchom / mojProg - jak?

0

Witam,

chcę uruchamiać swój program wpisując w Start / Uruchom lub wywołując przez ShellExecute moją nazwę programu. Tak jak np. mspaint, notepad.. próbowałem prześledzić co do rejestru jest dodawane np. przez Painta i nie działa na moim programie.

Dodawałem: shell/edit/command do:

HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\MOJA_APP
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Applications\MOJA_APP

I nie działa mi. Jak to się robi?

0

zmienne srodowiskowe: PATH

ona steruje szukaniem plikow ktorych nie ma na currentworkingdirectory

0

Ok, dzięki. Źle robiłem z PATHem na początku. Dodawałem ścieżkę z nazwą pliku exe, a trzeba bez.

0

Przy okazji dodam jakby ktoś miał problemy mieć, że na Vista są 2 level'e PATH'a - systemowy i użytkownika.

0
adf88 napisał(a)

Przy okazji dodam jakby ktoś miał problemy mieć, że na Vista są 2 level'e PATH'a - systemowy i użytkownika.

na XP też, i pewnie na 2k

0

si, na XP tez.
to ktory z nich program widzi zalezy od tego na jakim efektywnym profilu uzytkownika bedzie odpalony

0

Hmm, no dobra. To ja jeszcze osobiście dodam, że czasem uprzejmiej jest skopiować do katalogu %USERPROFILE% skrót do aplikacji, niż do PATH wsadzać swój katalog ze wszystkimi klamotami.

Przynajmniej tak uważam. Może to mniej profesjonalnie wygląda, ale jest mniej inwazyjne ;)

Pytanie jednak przynajmniej dla mnie cały czas jest bez odpowiedzi: jak do jasnej anielki robi to np "winword", "winrar" albo inny "iexplore". Te programy nie siedzą w PATH - z linii poleceń CMD polecenia nie działają, tylko ze start|uruchom idą :|

dopisane:
mam cholerę ;)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\NazwaPolecenia.exe

nazwa może być dowolna, ale musi mieć rozszerzenie czegoś wykonywalnego (exe,com,vbs,bat...). Wartość klucza to ścieżka do programu. Można jeszcze dodać wartość tekstową o nazwie Path - czyli katalog bieżący dla uruchamianego execa.

Od razu dodam - w HKEY_CURRENT_USER mam jedną aplikację dodaną (Firefox) i nie działa ona. Albo więc tego nie da się per user ustawiać, albo ja mam coś zwalone, co jest wysoce prawdopodobne, bo sprawdzam to właśnie na dziwacznym trochę komputerze i jeszcze dziwniejszym koncie (Windows XP)

0

U mnie na Vista jest tak samo, w HKCU nie działa, nawet nie było klucza "App Paths".

Podoba mi się pomysł ze skrótem w %USERPROFILE% :)

0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths

Działa, ale tak jak Ranides napisałeś z CMD nie działają. A ja potrzebuję, żeby zrobić sobie prostego BAT'a i odpalać mój program z jakimiś parametrami. Lub odpalać z jakiegoś innego programu. Bez podawania całej ścieżki do niego.

A z PATH można zawsze usunąć dodaną ścieżkę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1