obsługa Kamerki IP sposób połączenia

0

Witam, właśnie próbuję napisać aplikację, która będzie się łączyć z kamerką IP (konkretnie Vivotek PT7135) oraz pobierać z niej obraz, jak również co wyznaczoną ilość sekund zapisywać do pliku klatkę w postaci bitmapy!

W tym celu przejrzałem wiele forów zarówno polskich jak i zagranicznych i dostępne są tylko gotowe programy, niestety nie spotkałem się w ogóle z choćby kilkoma linijkami kodu które mogłyby mi pomóc!! :-/ , z tego co się orientuję pomocne w tym mógłby być DirectShow, lub protokół RTSP, który kamerka obsługuje.

Jeśli któś robił już coś takiego lub się z tym spotkał proszę o wskazówki!

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam

0

Szczerze mówiąc nie wiem jak DirectShow stoi z współpracą z kamerką, tzn. chyba co najwyżej DirectShow może odbierać sygnał z kamery przez internet, ale pozostaje wysyłanie sygnału z kamery do internetu, tu DShow nie pomoże...

Żeby sprawdzić zrób tak:
pobierz program o nazwie: GraphEdit(do testowania DShow), z jego menu wybierz "File->Render URL" i wpisz adres pod jakim dostępny jest sygnał z kamery, jeżeli DShow rozpozna sygnał utworzy odpowiednie filtry, będziesz mógł odtwarzać obraz, jeżeli do tego co jest od adresem utworzy filtr "XML Render" to znaczy że pobrał jedynie zawartość strony, bądź czegoś innego...

Sam DShow służy jedynie do odtwarzania filmów i jeżeli do internetu wyślesz sygnał wideo to właściwie DShow zrobi wszystko za ciebie, od pobierania do odtwarzania, natomiast nie wiem jak wygląda sprawa z wysłaniem sygnału z kamery do internetu, bo rozumiem, że też musisz napisać program który będzie wysyłał bity z kamery do internetu, IMO jeżeli nie znajdziesz biblioteki do tego, to pozostaje pobranie danych z kamery i gniazda pod protokół UDP

//EDIT a może DShow obsługuje pobranie obrazu z kamery i wysłanie go do internetu? Tego nie wiem. U mnie nie widzę filtru do kamer, może dlatego, że nie mam kamerki podłączonej, sprawdź w GraphEdit czy masz jakiś filtr do kamer

0

Hmmm.... możesz mieć rację, muszę to sprawdzić, bo jeżeli będzie rozpoznawał obraz i obsłuży go odpowiednimi filtrami to cześciowo kłopot rozwiązany.
A czy ktoś się orientuję jak do tego ma sie protokół obsługujący transmisję audio i video w czasie rzeczywistym czyli RTSP?, może można by było zrobić coś również w tym kierunku??,

Z góry wielkie dzieki

0

Moim zdaniem najłatwiej będzie na początek zastosować directshow do obrazu z kamerki i zapisanie np do HBITMAP i za pomocą winsock przesłać. Czyli dwie aplikacje klient i serwer jedna czyta z kamerki a druga wyświetla.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1