[C++/WinAPI] Informacje o wersji a polskie znaki

0

Mam coś takiego w pliku .rc

QTSCROB_ICON ICON DISCARDABLE "resources/icons/qtscrob.ico"

#include <winver.h>

#define RC_VERSION  0, 8, 0, 0
#define CLIENT_VERSION "0.8\0"

VS_VERSION_INFO VERSIONINFO
  FILEVERSION     RC_VERSION
  PRODUCTVERSION  RC_VERSION
  FILEFLAGSMASK   0x3fL
  FILEFLAGS 0
  FILEOS      VOS__WINDOWS32
  FILETYPE    VFT_APP
  FILESUBTYPE 0x0L

BEGIN
  BLOCK "StringFileInfo"
  BEGIN
    BLOCK "040904E2"
    BEGIN
      VALUE "CompanyName",      "QTScrobbler, http://qtscrob.sourceforge.net/\0"
      VALUE "FileDescription",  "QTScrobbler\0"
      VALUE "FileVersion",      CLIENT_VERSION
      VALUE "InternalName",     "qtscrob\0"
      VALUE "OriginalFilename", "qtscrob.exe\0"
      VALUE "ProductName",      "QTScrobbler executable\0"
      VALUE "ProductVersion",   CLIENT_VERSION
      VALUE "LegalCopyright",   "© 2006-2008 Tomasz Moń <[email protected]>\0"
      VALUE "License",          "http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html\0"
    END
  END

  BLOCK "VarFileInfo"
  BEGIN
    VALUE "Translation", 0x409, 0x4E2
  END
END

$ file qtscrob.rc
qtscrob.rc: ISO-8859 C program text

Kompiluję przy użyciu mingw, dostaję plik .exe, a problem polega na tym, że pod polskim windowsem wszystko jest ok, natomiast pod amerykańskim, zamiast "ń" wyświetla się "ñ".
Zna ktoś może jakiś sposób by to wyświetlało poprawnie?

0

niestety, jeszcze w programie to mógłbyś ustawić na sztywno fonty, kodowanie itd. Ale informacje o wersji (rozumiem że chodzi o info we właściwościach) IMO są wyświetlane w bieżącym kodowaniu systemu, i tutaj już użytkownik musi zmienić język i czcionkę na taki, żeby to chodziło. W skrajnym przypadku może nawet nie mieć fonta z kodowaniem środkowoeuropejskim, a wtedy to w ogóle, pobieranie fontów CE albo unicode'owych go jeszcze czeka... Tak ja to widzę ze swoich doświadczeń na niemieckim XP :(

Ogólnie to Windows i wsparcie dla wielu języków to jeden syf. Domyślnie w niemieckim XP 90% programów nie potrafiło mi otwierać plików z polskimi znakami w nazwie (np dziecko Microsoftu - office). Nawet po zmianie ustawień regionalnych i językowych na polski, są problemy z kodowaniem / wyświetlaniem / czytaniem w niektórych rzeczach typowo polskich.

0

W programie mam utf-8 (z pomocą Qt4 :-) ) i wszystko jest ok, tylko te nieszczęsne informacje o wersji...

Wychodzi na to, że wpisze bez polskiej literki (moim zdaniem lepiej jak wszędzie tak samo wyświetla niż jak u jednych dobrze a u innych nie)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1