jar a pliki graficzne

0

witam!
jestem poczatkujacym programista. napisalem aplikacje, ktora dziala przy kompilacji (uzywam netbeans, ale chyba sie przeniose na eclipse, ktorego wszedzie chwala); natomiast podczas uruchamiania jej jako plik jar nie widac grafiki.
to dla mnie wazny projekt, wiec prosze o pomoc!

0
hansior napisał(a)

witam!
jestem poczatkujacym programista. napisalem aplikacje, ktora dziala przy kompilacji (uzywam netbeans, ale chyba sie przeniose na eclipse, ktorego wszedzie chwala); natomiast podczas uruchamiania jej jako plik jar nie widac grafiki.
to dla mnie wazny projekt, wiec prosze o pomoc!

Ja chwalę sobie NetBeans :)

Co rozumiesz pod pojęciem "działa przy kompilacji"? Kompiluje się bez błędów czy podczas projektowania wyświetla obrazek? Nie ma czegoś takiego jaka działanie przy kompilacji :) Przydałby się kawałek kod ładującego obrazek...

0

napisalem aplikacje, ktora dziala przy kompilacji

Masz na myśli, że grafikę widać gdy odpalasz z NetBeans a nie widać gdy odpalasz z jar'a? Jeżeli tak to problem leży w określeniu poprawnych ścieżek dostępu do plików graficznych. Jeżeli umieściłeś je w katalogu głównym projektu i w kodzie odwołujesz się do nich przez podanie jedynie nazwy pliku to wrzuć je sobie do katalogu dist, tam gdzie masz swojego jar'a i powinny być widoczne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1