Witam,
Pisze wlasnie aplikacje wielowarstwowa w .Net. Stworzylem sobie usługe webową (Web Service) na serverze WWW, która sciaga dane z serwera bazy danych MS SQLExpress. Robi to czywiscie za posrednictwem ADO.Net i struktur DataSet, ktore potworzylem sobie w usłudze. Obiekty DataSet napelniam danymi poprzez metode SqlDataAdapter.Fill (adekwatnie do mojego Sqlowego query). Chcialbym jednak poprzetwarzac te dane bardziej skomplikowanie a wynik mojego przetwarzania zaladowac do jakiegos nowego kontenerka z danymi i zwrocic jako odpowiedz uslugi na wywolanie z klienta.
Moje pytanie dotyczy o to jaki to moglby byc kontenerek danych (przeczytalem ze powinny byc to kolekcje, ale moze cos innego a moze nawet sam DataSet wystarczy?) - chodzi o to ze chcialbym wiedziec:

  • po pierwsze jak taki kontenerek zadeklarowac (a pozniej uzywac) - kwestie typow itp.
  • po drugie jak realizuje sie dostep do danych (poszczegolne wiersze w konkretnych kolumnach tabel)
  • jezeli moze to byc po prostu DataSet, ktory pozniej bedzie zwracany przez usluge to jak zrealizowac przetwarzanie danych a pozniej ich zapis tak by usluga zwracala tylko to co mnie interesuje...

bede zobowiazny za przyklady kodu

Pozdrawiam ! Termos