Anomalie związane z WCFem

0

Witam
Spotkałem się z dziwnym zachowaniem serwisów wykorzystujących technologię WCF i ciężko mi sprecyzować co jest przyczyną takiego zachowania.

Otóż rozbudowujemy system, który zbudowany jest z kilku aplikacji. Mamy aplikację na urządzenia mobilne, które łączą się z serwisem WCF, a ten serwis komunikuje się z bazą danych przy wykorzystaniu EF 4. Czyli tradycyjna koncepcja aplikacji trójwarstwowej z wykorzystaniem warstwy pośredniej dostępu do danych.

Otóż w przypadku testowania lokalnie wszystko pięknie chodziło, jednakże otrzymaliśmy informacje od klienta, że ma problemy z działaniem na ich testowym serwerze.

Zalogowaliśmy się do ich IISManagera znaleźliśmy 3 wersje testowe uruchomione WCFa (zupełnie bez potrzeby). Problemy leżały w konfiguracji - jednakże skonfigurowaliśmy jeden, aplikacja logowała się, ale niektóre operacje były po prostu nie wykonywane na bazie danych. W innym przypadku ta sama działająca konfiguracja na innym z tych serwisów nie działała.

Może mój opis nie jest jasny, ale mieliśmy po prostu tak dziwne anomalie związane z takim rozwiązaniem, że sami łapaliśmy się za głowę. Coś działało nie do końca (jakby nie wszystkie operacje były wykonywane). Dlatego szukam jakiś doświadczeń innych użytkowników, rozwiązań problemów.

1

trochę miałem do czynienia z WCFem i nie miałem takiej sytuacji, żeby coś się nie wykonało i nie wywaliło żadnego błędu. Może masz tak to napisane, że jak się jakaś metoda wysypie to wyjątek jest łapany żeby nie wysypać serwera ale nie ma żadnej informacji zwrotnej

0
abrakadaber napisał(a):

trochę miałem do czynienia z WCFem i nie miałem takiej sytuacji, żeby coś się nie wykonało i nie wywaliło żadnego błędu. Może masz tak to napisane, że jak się jakaś metoda wysypie to wyjątek jest łapany żeby nie wysypać serwera ale nie ma żadnej informacji zwrotnej

Na szczęście część z tych anomalii dało się póki co sensownie wyjaśnić. Raz, że pracujemy ze sprzętem, który różnie też działa, dwa nie zawsze ktoś zdaje sobie sprawę z tego co robi i mieliśmy problemy z wersjami bibliotek dołączanych do serwisu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1