Ładowaniem plików

0

Witam. Mam mały problem. Otóż owa funkcja ładuje pliki z folderu loadDir. Plik który jest ładowany(plik excel) spełnia warunki podane w GetFiles, a i tak wyrzuca błąd. Ma ktoś pomysł jak go rozwikłać?

ł

 
private List<SiCLicznikWejsc> _LoadAllFiles(string loadDir, string errorDir, string ImportedDir)
            {
                List<SiCLicznikWejsc> listaElementow = new List<SiCLicznikWejsc>();

      
                // dodawanie plikow z folderu loadDir z roszezeniem  .csv do tablicy
                string[] listaNazwPlikow = Directory.GetFiles(loadDir, "*.csv", SearchOption.TopDirectoryOnly);


                // Pętla parsująca każdy plik z listy 
                foreach (string file in listaNazwPlikow)
                {
                    try
                    {
                        listaElementow.Add(LoadFile(file, errorDir, ImportedDir));
                    }
                    catch (Exception ex)
                   {
                      throw new InvalidOperationException(string.Format("Wystąpil błąd w pliku '{0}'", file), ex);
                   }

                }            
                return listaElementow;
            }
0
  1. Kod wygląda okej problem pewnie jest w funkcji LoadFile(file, errorDir, ImportedDir)
  2. Jaki masz błąd i gdzie go wywala?
  3. Jak błąd masz w pętli, to jaki błąd masz w InnerException?
  4. Czemu wychwytujesz błąd dla każdego pliku skoro i tak wywalasz całą funkcję poprzez rzucenie nowego wyjątku?
  5. Może masz zablokowany plik w innym programie albo pobrałeś go z innego kompa (ale nie jestem pewien czy ma to w tym przypadku znaczenie: http://blogs.msdn.com/b/delay/p/unblockingdownloadedfile.aspx)
0

zmienna file przechowuje tylko nazwę pliku z katalogu loadDir (bez pełnej ścieżki). Później wywołujesz funkcję LoadFile, która jako parametry przyjmuje nazwę Twojego pliku i jakiś inny katalog errDir. Nie wiem co robi ta funkcja LoadFile ale może w tym jest błąd.

0

@endrique zmienna file przechowuje pełną ścieżkę. Directory.GetFiles Returns the names of files (including their paths).
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/wz42302f%28v=vs.110%29.aspx

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1