System płatności ASP .NET

0

Witam

Tworze system platnosci w ASP .NET. Cały ambaras tutaj w tym, ze nie zamierzam tworzyc tego poprzez PayU, Transferuj.pl czy cokolwiek innego- gdyz trzeba tam wplacac jakies pieniadze, rejestrowac firme potem placic prowizje i inne cuda.
Dlatego wlasnie tworze to bez posrednika- a wiec imagebuttony na stronie kazdy prowadzacy do innego banku. Teraz sprawa wyglada tak: klikamy na imagebutton, przekierowuje nas na strone logowania banku, logujemy sie i wysylamy przelew.
Wlasciwie juz to wydaje mi sie wystarczajace, bo potem administrator aplikacji bedacej aplikacja firmy jesli zobaczy na swoim koncie przelew z poprawnym tytulem itp, to zaznaczy w swoim panelu ze jest ok i w bazie danych zostanie zapisany status jako zaplacona.
Ale nie wiem czy czegos tu nie brakuje?

Bylbym bardzo wdzieczny za jakas sugestie, nie wiem czy powinienem jakos oprogramowac jakas odpowiedz od banku, itp?
jesli tak, to jak to zrobic?

Pozdrawiam

2

Eeee? Masz dziwne podejście. To co robisz właściwie powinno być odpowiednikiem takiego właśnie payu czy transferuj.pl. Czy to będą imagebuttony czy nie, to nie ważne, ważne że musisz obsłużyć api banku - każdego banku, który chcesz obsługiwać. Każdy bank ma inne API, właśnie dlatego działają takie serwisy jak payu czy inne. To że wyślesz klienta na jego bank to co mu to da, skoro jest przyzwyczajony do jakiejś formy e-transferu że tylko sprawdzi czy kwota ok i klika że jest ok?
A jak sobie wyobrażasz administratora aplikacji? Chyba raczej księgową która będzie sprawdzać setki/tysiące przelewów dziennie.

Sugestie? uderz do banków po api ich e-transferów i implementuj. Powodzenia :)
Albo jak to ma być odhaczanie przelewów to na stronie gdzie klient ma kupić daj "zrób przelew na konto xxx w kwocie yyy w tytule zzzz" a potem tylko niech twój system płatności mieli raporty z rachunku i sam odhacza kto zapłacił kto nie.

0

Po 1 wlasnie w tym problem- zeby mogl mielic te raporty z rachunkow banku to chyba trzeba jakos moc sie polaczyc do tego banku i otrzymac te raporty, nie? przeciez nie bede recznie sciagal pdf-ow

Po 2- pierwsze slysze zeby przyjelo sie ze klient naciska tylko ok i juz wysyla. Jakiekolwiek widzialem serwisy- bet-at-home, bodajze Vivus.pl i wiele innych mają tak, ze podaja Ci konto bankowe, tytul przelewu itp klikasz button przenosi Cie na logowanie na strone banku i SAM TO WPISUJESZ.
W ogole to nie wydaje mi sie zeby PayU itp byly tak powszechne, wiele firm woli nie placic zadnej prowizji bo szanuje swoje pieniadze- a to taki klopot dla klienta dac kopiuj wklej- nr konta bankowego tytul i dane adresowe? ile to zajmie? 20 sekund?

Widze ze ktos tu mysli, ze PayU, transferuj itp sa niemal koniecznymi posrednikami- czyli ktos tu chyba nie bardzo ogarnia temat

0
rafaltheo napisał(a):

Widze ze ktos tu mysli, ze PayU, transferuj itp sa niemal koniecznymi posrednikami- czyli ktos tu chyba nie bardzo ogarnia temat

LOL :O

Po to jest Api Banków żebyś przekierowywał użytkownika do dedykowanej strony banku z wypełnionymi informacjami o przelewie, jeżeli jest ok to user wpisuje kod (sms, z listy) i leci przelew, po czym jest Logout. (np. Bzwbk)

Bylbym bardzo wdzieczny za jakas sugestie, nie wiem czy powinienem jakos oprogramowac jakas odpowiedz od banku, itp?
jesli tak, to jak to zrobic?

Kolega zgodnie z prośbą podał Ci dobrą sugestię a ty zaczynasz się pultać ; _ ; . Rly?

0
  1. To zależy od banku, ale żaden normalny bank na potwierdzenia rachunków nie wysyła pdf z listą przelewów. W kontach firmowych zazwyczaj jest możliwość ustawienia konta e-mail na który przychodzi plik w takim bankowym formacie z danymi o przelewie. coś podobnego do csv, ale inne separatory i ograniczenia pól.

  2. Dobre... dobre... Miałem kontakt z różnymi klientami. Jedni wolą płacić tylko online i jak nie przyjmujesz e-transferów to odpadasz, inni płacą tylko na poczcie w okienku a jak nie ma tego to dla nich nie istniejesz. Jedni są wygodniccy drudzy nie. Dla jednych to że przyjmujesz e-transfery będzie fajne, a dla innych oznaka że marnujesz kase. Nie dogodzisz.

Nienawidzę mówienia w stylu "widzę ze ktoś tutaj" jak dobrze wiadomo kim jest "ktoś". Widze że nie czytał "ktoś" tego co napisałem - obsłuż api banku i masz e-transfery (czyli nawet że user nie musi kopiować kwoty i numeru konta" za free, bez prowizji (no chyba że bank ściągnie). Obsłuż informacje o przelewach na konto z banku i masz odhaczanie kto zapłacił.

0
rafaltheo napisał(a):

Ale nie wiem czy czegos tu nie brakuje?

Wygody użytkownika.

rafaltheo napisał(a):

a to taki klopot dla klienta dac kopiuj wklej- nr konta bankowego tytul i dane adresowe? ile to zajmie? 20 sekund?

Ja tam wolę się zalogować i wpisać kod SMS niż wypełniać kwoty, adresy i numery.

Przecież Twoje rozwiązanie niczym nie różni się od zrobienia zwykłego przelewu, nie wnosi żadnej wartości dodanej, więc po co w ogóle ono jest?

0

"Nienawidzę mówienia w stylu "widzę ze ktoś tutaj" jak dobrze wiadomo kim jest "ktoś". Widze że nie czytał "ktoś" tego co napisałem - obsłuż api banku i masz e-transfery (czyli nawet że user nie musi kopiować kwoty i numeru konta" za free, bez prowizji (no chyba że bank ściągnie). "

Czy Ty sobie zarty robisz? mam kontaktowac sie z kazdym bankiem zeby mi udostepnil swoje API?
Przeciez ja pytam o jakies sugestie co zrobic, a nie o sugestie czego nie zrobic.

"Obsłuż informacje o przelewach na konto z banku i masz odhaczanie kto zapłacił. "

Ale po co mi to piszesz skoro nie piszesz jak? przecież ja tez chce to właśnie zrobić, ale pytałem już jak a nie o to, żebyś napisał mi to co sam zawarłem w swoim temacie

To może dla urozmaicenia ja i niektórzy czytający to i mający podobny problem dowiemy się jak rozwiązać problem? np jak obsłużyć te e-transfery? Gdzie są jakieś tutoriale, od czego zacząć? Jakaś konkretna pomoc, konkretny link zamiast lania wody?

2

Mogę się mylić ale to chyba właśnie dzięki takiemu API wiesz że przelew został wysłany i od razu możesz wysłać użytkownikowi to za co zapłacił. Bo jeśli będzie musiał czekać kilka godzin aż dostaniesz kasę na konto to słabo.

0

Jeśli chodzi o transferuj.pl to juz tlumaczylem, ze np jesli placisz przez eurobank to NIE WYPELNIA CI SAMO POL, podaje to co trzeba SKOPIOWAĆ.
Tak samo jest w wielu innych serwisach. Wiec tutaj posrednik jak transferuj.pl czy PayU jest przeciez kompletnie zbedny.

1

Jeszcze nigdy nie spotkałem sytuacji, żebym sam musiał kopiować wartości do odpowiednich pól. Twój pomysł jest co najmniej karkołomny. Jak robię zakupy, to widzę to tak, że:

  • Klikam swój bank
  • Wpisuję numer identyfikacyjny, hasło
  • Podaję kod SMS

To 20 sekund na kopiowanie, to nie kwesta czasu, tylko braku wygody i pomijanie oczekiwań użytkownika.

Jak idę do marketu po mleko, to chce je wziąć z półki, a nie wcześniej dostarczać do sklepu z mleczarni. Twoje rozwiązanie jest wygodne może dla Ciebie, ale na pewno nie dla potencjalnych klientów.

1
rafaltheo napisał(a):

Jeśli chodzi o transferuj.pl to juz tlumaczylem, ze np jesli placisz przez eurobank to NIE WYPELNIA CI SAMO POL, podaje to co trzeba SKOPIOWAĆ.
Tak samo jest w wielu innych serwisach. Wiec tutaj posrednik jak transferuj.pl czy PayU jest przeciez kompletnie zbedny.

Więc to może wina twojego banku? Bo ja przez PayU mam zawsze wypełnione.

0

"Jeszcze nigdy nie spotkałem sytuacji, żebym sam musiał kopiować wartości do odpowiednich pól. " - ja w jakimś serwisie się z tym spotkałem (trzeba było skopiować ręcznie numer ID zlecenia), choć w tej chwili nie pamiętam gdzie to było. Natomiast faktycznie rozwiązanie Autora nic nie wnosi, bo wszystko sprowadza się i tak do ręcznego wypełnienia przelewu. Nie jestem w temacie, ale podejrzewam, że oddzielną sprawą może być czas realizacji przelewu. Nie wszystkie operacje tego typu (przelewy) są realizowane online. Transakcje między bankami są ogólnie przeprowadzane 3 razy dziennie (a przynajmniej tak było jakiś czas temu) za pomocą systemu ELIXIR (jeżeli nie korzysta się z usługi Express ELIXIR). Może to skutkować tym, że przelew wykonany np. o godzinie 23:00 znajdzie się na Waszym rachunku dopiero o godzinie 9 dnia następnego.

5

Patrząc na współczesne płatności online i twoje rozwiązanie należy zadać sobie pytanie co zyskujesz a co tracisz pisząc to samemu według twoich założeń.
Zyskujesz zasadniczo prowizję i czas potrzebny na obsługę API dostawcy - w przypadku PayU - 200zł + 2,5% no i dzień dwa trzy do tygodnia deweloperki (w przypadku innych dostawców warunki pewnie są podobne).
Co tracisz - musisz obsłużyć API każdego z banków - dużo pracy, w dodatku możliwe że niektóre banki będą cię namawiały do otworzenia rachunku - musisz płacić za utrzymanie rachunku.

Tracisz automatyczne potwierdzenia, no chyba że je sam napiszesz - PayU wysyła ci potwierdzenie z numerem transakcji zaraz po tym jak pieniądze znajdą się u nich na koncie (mają konto w każdym z banków). Ten identyfikator możesz wykorzystać do dalszej automatyzacji - np. zamówienia transportu z firmy kurierskiej, albo powiadomienia SMS-em pana Mietka w magazynie żeby pakował towar do pudeł. W twoim rozwiązaniu musi to robić żywa osoba, to wprowadza koszt płacenia jej(im) pensji, dodatkowo wprowadza ryzyko pomyłki, ostatnim problemem są wspomniane przez przedmówców sesje ELIXIR jeżeli nie założysz konta w każdym z banków to kasę u siebie na kocie zobaczysz dopiero po sesji przychodzącej, o ile w przypadku sklepu wysyłkowego nie ma to większego znaczenia o tyle w przypadku usług online (np. płatnej gry, albo strony z filmami dla dorosłych) może znacząco sfrustrować użytkownika (pomyśl że chcesz sobie pograć w piątek wieczorem a dostęp dostajesz w poniedziałek rano).
Jak dla mnie twoje rozwiązanie może być opłacalne tylko w bardzo skrajnych modelach biznesowych (np. handel diamentami albo drogimi samochodami na bardzo niskich marżach - prowizja jest wtedy większa niż wynagrodzenie człowieka, ewentualnie w mikropłatościach wtedy stała część prowizji może mieć duży wpływ na cenę).

0

Oczywiście, żeby to miało ręce i nogi, będzie musiał posiadać konto w każdym z banków, żeby przelew bym zrealizowany natychmiastowo... inaczej o szybkim potwierdzeniu może zapomnieć.

0

Nigdy nie kupiłbym niczego przez taką stronę
Dlaczego?
Przez payu / paypal jesteś ubezpieczony od transakcji i możesz w przypadku oszustwa dostać kasę z powrotem - tutaj nie ma żadnej gwarancji
Dodatkowo płacąc bezpośrednio przelewem firma dostaje moje wszystkie dane teleadresowe

Przez transferuj już mam opór żeby coś kupować bo nie jestem pewien czy jest tam jakieś ubezpieczenie i to jakiś nowy serwis

W ostatnich czasach od kiedy można utworzyć konto tylko poprzez przelew ze swojego starego rachunku, strach jest robić przelew na podany gdzieś numer konta bo jeśli wcześniej podaliśmy już jakieś swoje dane to nie ma przeszkód żeby utworzyć konto bankowe na nas i zostać kogoś słupem - ostatnio to zjawisko się podobno coraz bardziej nasila

Tak więc dopóki nie staniesz się znanym i zaufanym pośrednikiem podejrzewam że większość użytkowników uzna stronę za podejrzaną i zrezygnuje z płatności

0

polecam zainwestować w bibliotekę integrującą: www.puconnector.pl i podłączyć się do PayU zamiast wymyślać koło od nowa...

1

Rozbrajają mnie tacy ludzie którzy pytają co zrobić a jak dostają odpowiedź to się napinają...

Czytając Twój pierwszy post rozumiem, że Twój "system płatności" ograniczał by się do listy linków (nie ważne w jakiej postaci) do poszczególnych banków i informacji o danych do płatności, więc na pytanie " czy czegoś tu nie brakuje" można odpowiedzieć, że brakuje systemu płatności :).

Chyba wszystkie płatności on line które robiłem wyglądały tak jak napisał DAlg (1. wybór banku (ew wpisanie danych typu imię, nazwisko, mail) 2. logowanie do banku 3. potwierdzenie płatności 4. powrót do systemu płatności) - być może zależy to od banku (ja mam w mBanku).

Czy Ty sobie zarty robisz? mam kontaktowac sie z kazdym bankiem zeby mi udostepnil swoje API?

Jeżeli chcesz ominąć pośredników to nikt sobie żartów nie robi i tak jak napisali poprzednicy musisz skorzystać z API banków które chcesz obsługiwać + założyć w nich konta (na pocieszenie: z tego co się swojego czasu orientowałem dostęp do API jest płatny i to sporo :) )

No i ostatnia kwestia to to co napisał xxxvbsadg - nie wiem czy widząc "obcy" system płatności chciał bym z niego skorzystać (jak by nie było wspomniani pośrednicy mają już swoją renomę...)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1