OCR dowodu osobistego

0

Szukam sensownego rozwiązania na OCR dowodu osobistego (albo prawa jazdy). Ściągnąłem parę dem SDK i gotowych aplikacji i efekty są marne. Rozpoznawanie liter na poziomie poniżej krytyki. Podejrzewam, że abbyy dałby radę. Czy ktoś ma może doświadczenia z tym tematem? Albo może polecić jakieś SDK, które jest po prostu dobre (może być płatne).
Póki co dobrze poradził sobie skaner jednej z firm i jego oprogramowanie, które po zeskanowaniu pozwalało już na PDF zrobić operację na przerobienie go w możliwy do przeszukiwania. Oczywiście rozwiązanie mnie nie zadowala, bo wszystko ma się dziać pod jednym kliknięciem (skanowanie, OCR, dane mają lądować w DB), także potrzeba mi SDK (albo jakiegoś OCR wywoływanego z parametrami stref obrazka), tak żeby mógł sam zadecydować co i jak ma być przetwarzane.
Generalnie chodzi o to, że chcę zdefiniować parę stref na dowodzie i zaczytać z nich dane - oddzielnie nazwisko, oddzielnie imiona.
Pozdrawiam

0

Z tyłu dowodu jest takie JAN<<KOWALSKI<<<<< i to jest strefa przeznaczona do OCR-owania. Poszukaj jaki jest dokładny format tych napisów.

0

Tak, tak, to wiem. Aczkolwiek ta strefa nie ma polskich liter, adresu i paru innych rzeczy.
Zależy mi bardziej na znalezieniu odpowiedniego narzędzia/biblioteki, która takie OCR zapewni i nie będzie kosztować pól miliona dolców ;-)
Kilka SDK, które już przetestowałem nie dało rady, nawet z tą strefą JAN<<KOWALSKI<<<<<
Najbardziej zależałoby mi na gotowej bibliotece, której podaję ścieżkę do pliku i definiuję prostokąty, które mają być OCRowane, kilka z góry zdefiniowanych stref, bo pliki będą standardowe, zawsze w tym samym położeniu itd. Także zawsze imię i każdy parametr będą w tym samym miejscu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1