Komunikator klasowy

0

Witam. Wpadłem na pomysł aby zrobić programik, który pokaże aktualnie wszystkich ludzi z klasy online (sprawdzanie czy komputer jest włączony), możliwość pisania z jakąś osobą lub ze wszystkimi, na dodatek chciałbym jeszcze zrobić zapisywanie prac domowych, które przypominałyby się w tipie (w postaci wiadomości), także plan lekcji + jakiś kalendarz aby był widoczny dla całej klasy, na którym byłyby daty jakichś sprawdzianów itd. Teraz pytanie jak mam to zrobić, przypuśćmy, że w klasie mam karola, w programie będzie label o nazwie karol, obok niego będzie status czy jest online czy offline, jak mam sprawdzić czy jego komputer jest włączony lub wyłączony, będzie tu około 30 osób dlatego jak to zrobić aby każde sprawdzanie odbywało się u innego użytkownika. Chciałbym jeszcze zrobić możliwość aktualizowania prac domowych czy jakichś wydarzeń w kalendarzu klasowym dla każdej osoby, nie tylko dla administratora.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż przyda się taki programik, ułatwi trochę życie a przy okazji nauczę się nowych rzeczy podczas robienia tego programu. Z góry dziękuje !

0

jak mam sprawdzić czy jego komputer jest włączony lub wyłączony
Zamiast sprawdzać czy komputer ma włączony, niech użytkownik się loguje na stronie albo ustawia status w komunikatorze, zależnie czy ma być to aplikacja WWW czy desktopowa. To drugie może się włączać automatycznie przy starcie systemu...

Takie rzeczy już istnieją w milionie wariantów.

Zresztą można uniknąć pisania nowego programu, tylko umówić się na pewną konwencję (czyli konkretny komunikator).
NIestety, gotowe narzędzia które by się najbardziej nadawały będą płatne, bo takie rzeczy powstają głównie do wykorzystania wewnątrz firm.

0

To miałaby być aplikacja deskoptowa, miała by się uruchamiać przy starcie systemu, lecz chciałbym sprawdzać czy użytkownik ma włączony komputer czy nie. Umówić się na jakiś komunikator nie bardzo wchodzi w grę, gdyż nie znajdę takiego samego, jaki chce zrobić czyli kalendarze odnośnie jakichś wydarzeń, prace domowe wyświetlane w tipach itd. Na razie potrzebowałbym zrobić łączenie się z każdym użytkownikiem, czyli właśnie te sprawdzanie czy użytkownik ma włączony komputer (program) czy nie ma, możliwość napisania do tej osoby i to chyba na razie wystarczyłoby, kalendarz i inne rzeczy postarałbym się zrobić, lecz z tym łączeniem się użytkowników to raczej nie dlatego prosiłbym o jakieś wskazówki, może jakiś tutorial jest, bardzo proszę.

0

Taka aplikacja musi się opierać o architekturę klient-serwer tzn. że musisz napisać dwie aplikację.

  1. Aplikacja kliencka dla uczniów -> funkcje które opisałeś, wszystkie wprowadzane dane wysyłane do serwera, ponadto klient odpiera info od serwera.
  2. Serwer -> odbiera dane od klientów np status (online/offline) i wysyła im innym klientom .
0

A taki serwer mógłbym postawić na jakimś darmowym hostingu aby dobrze działał? Nie ma sensu wydawać jakichś kosmicznych pieniędzy za zwykłe postawienie serwera do komunikacji. Znalazłem w internecie chat, (serwer i klient) będę się wzorował i może coś mi się uda zrobić. Moglibyście polecić jakiś hosting do postawienia takiego serwera?

0

@n0name_l musi, pisanie tego typu aplikacji opierając się o architekturę P2P to najgorsza katastrofa jaką można zrobić...

0

Moglibyście mi pomóc odnośnie hostingu na którym miałbym postawić ten serwer?

0

Halo, odpisze ktoś? Nigdy nie miałem styczności z takim hostingiem, na którym mógłbym odpalać jakieś programy, nie mogę też znaleźć takowego bezpłatnego, mógłby ktoś pomóc w związku z tym?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1