Dekompresja plików zip do pamięci

0

Potrzebuję rozpakować plik .zip 6mb z około 400-500 plikami. Rozpakowanie na dysk zajmuje nieco czasu z uwagi na ilość plików. Nie wszystkie są mi potrzebne i nie zawsze znajdują się w strukturze katalogów mi odpowiadających.
Wymyśliłem sobie żeby wypakować pliki do MemoryStream ale nie wiem jak dostać się do konkretnych plików , posortować je po mojemu, część z nich skasować , później wrzucić je do klasy służącej do przechowywania danych i zserializować. Mam problem właśnie z dostaniem się do plików w pamięci.

Czy MemoryStream się do tego nadaje ?

Edit :
znalazłem //stackoverflow.com/questions/12715945/unzip-a-memorystream-contains-the-zip-file-and-get-the-files

pytanie, czy dane w Dictionary typu MemoryStream wrzucę do właściwości typu Bitmap , np. poprzez rzutowanie albo użycie "as"

1

Klasa Bitmap ma konstruktor przyjmujący obiekt typu Stream, więc pewno i MemoryStream można w nim użyć.

0

Oczywiście miałeś rację. Ślicznie działa i nawet progressbar okazał się niepotrzebny. Jednak zostawię go bo nigdy nie wiadomo jaki sprzęt ma użytkownik.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1