membership provider dla mvc

0

Witam

Tworzę sobie projekt. Mam zagwostkę z czego mam skorzystać - chodzi o system logowania i rejestracji.
Będą dwa typy kont, lub trzy w moim portaliku. Różnice będą tylko w liczbie i rodzaju dodatkowych pól (oraz wiadomo - uprawnienia).

Jaki algorytm będzie najlepszy tutaj:

  1. Skorzystanie z gotowego dla MVC 4 membership providera + dodanie dwóch/trzech tabel sql, do przechowywania dodatkowych pól w profilach. Tabele te będą odwoływać się po nicku/ID przydzielonego z membership providera. Cały mechanizm rejestracji i logowania jest defaultowy. Sporo niepotrzebnych tabel i brak kontroli nad kodem.
  2. Napisanie własnego membership providera, gdzie sam będę kontrolował ilość tabel, co się w nich znajduje itp
    2.1) wszystko będzie scentralizowane w jednej tabeli tableUsers, gdzie będę trzymał wszystkie konta, wszystkie dane (hasło + login) oraz wszystkie kolumny - w przypadku różnych typów kont, po prostu niektóre pola będą puste.
    2.2) Osobne tabele dla osobnych typów kont - np tableUser, tableExpert.

Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Mam nadzieję że nie namieszałem.

Pzdr

0

2.2) Osobne tabele dla osobnych typów kont - np tableUser, tableExpert.

Chodziło mi o to:
2.2) Osobne tabele dla osobnych typów kont - np. jest główna tabela tableUser gdzie będą pola: ID, ID typu konta, login, hasło, oraz do tego dwie osobne tabele, np. tableNormal, tableExpert, dla typu kont - expert oraz normalnego. Do tych pól będzie odwołanie za pomocą id_typu_konta oraz id usera.

0

proponuję napisanie własnego membershipa (poduczysz się przy okazji) z jedną tabelą użytkowników, możesz w tej tabeli dodać kolumnę, która odróżni kto jest zwykłym użytkownikiem a kto ekspertem

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1