Lekkie środowisko i kompilator C#

0

Szukam lekkiego środowiska programistycznego z kompilatorem dla języka C#.

Wymagania

  1. Płynna praca na: Win XP SP3, .NET 3.5, Athlon 2000+, 256 MB RAM
  2. Podpowiadanie funkcji, metod, własności...
  3. Dobry edytor - czytelny kod, automatyczne wcięcia...

Opcjonalne atrybuty

  1. Odpluskwiacz
  2. Kompilacja plików bez tworzenia projektów (jak w DevC++)
  3. Graficzny edytor Windows Forms

Znalazłem już kilka alternatyw dla Visual C#, np. SharpDevelop, MonoDevelop, LINQPad, Snippet Compiler. Jakie środowisko polecacie na słabszy sprzęt, by nie używało dużo RAM-u, ale z niezbędnymi funkcjami?

0

Visual Studio 2008 / 2005 (jak ręcznie dodasz biblioteki z .NET 3.5 też powinny działać).

Mimo wszystko 256MB RAM to na dzisiaj dość mało. Standard raczej dla telefonów komórkowych. Dokupiłbym pamięć, 1GB na Allegro będzie cię kosztował niecałą kartę piwa.

http://allegro.pl/pamiec-ddr-dimm-4294?order=d (za trzy kości 256MB z pierwszej aukcji zapłacisz 19zł razem z przesyłką).

0

Popieram. Dołóż więcej RAM-u, tyle ile na tę płytę wejdzie. Problem się rozwiąże.
Przy 768 MB RAM Visual 2008 już całkiem nieźle chodzi. Do Visuala 2010 trzeba niestety jeszcze więcej.

0

Zainstalowałem SharpDevelop 3.2.1 i ruszył bez problemu. Wersja 3.2.1 używa .NET 2.0, a na stronie napisali "Musisz mieć co najmniej .NET 3.5". Wersja 4.2 ma wymagania: .NET 4.0 i .NET 3.5. Zatem czy wersja 4.2 ruszy na .NET 3.5 i wszystko będzie działać poprawnie? Czy używa znacznie więcej RAM-u od 3.2.1?

0

Gdzieś czytałem, że część programistów Microsoftu używa Emacs-a, http://www.emacswiki.org/emacs/CSharpMode - nie wygląda źle. Niestety trochę trzeba się nainstalować rozszerzeń żeby dobry efekt osiągnąć, całe szczęście w 24.1 doszedł menadżer pakietów/pluginów w standardzie.

0

Skoro opcjonalne atrybuty są opcjonalne to Notepad++ i konsolowy kompilator jak najbardziej spełni Twoje oczekiwania ;)

0

@PS ta i piszą na Linuxie ;)

0
mvt8 napisał(a):

@PS ta i piszą na Linuxie ;)

Co w tym zabawnego? Emacs ma oficjalny build dla Windows, większość rozszerzeń chodzi na każdej platformie, istnieje całkiem spora grupa specyficzna dla systemów Microsoftu. Był zalecanym środowiskiem dla F# do czasu jego oficjalnej integracji z Visual Studio. http://blogs.msdn.com/b/dotnetinterop/archive/2008/04/21/c-code-completion-in-emacs-a-look-at-cedet-semantic-and-csde.aspx pierwszy z brzegu post pracownika Microsoftu dotyczący korzystania z Emacsa.

0

@PS na żartach sie nie znasz?
Po prostu jak to napisałeś to przypomniała mi sie smieszna sytuacja sprzed kilku lat kiedy mój znajomy pojechał na staż do Microsoftu i osoba, która go rekrutowała korzystała z Macbooka. Mina znajomego bezcenna a komentarz rekrutanta " ale ja tam mam windowsa" ;P

1

Ma tam Windowsa, ale nie używa :D

0

Po prostu jak to napisałeś to przypomniała mi sie smieszna sytuacja sprzed kilku lat kiedy mój znajomy pojechał na staż do Microsoftu i osoba, która go rekrutowała korzystała z Macbooka. Mina znajomego bezcenna a komentarz rekrutanta " ale ja tam mam windowsa" ;P

Brzmi jakby ktoś obejrzał ten filmik i cię zbajerował:

0

@Rev nie sory ale zdjecia, ktore znajomy zrobil kiedy ten gostek poszedł po papiery raczej nie kłamią;)

1

256 MB RAM, 2003 rok. Urwa, jaki ja wtedy byłem piękny i młody...

1

Jak prosię?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1