Uruchomienie innego programu i blokada wyłączenia

0

Witam

Chicałbym, aby ktoś podpowiedział jak wykonać takie coś:

Program, który uruchomi mi windows media player na fullscreen bez możliwości zminimalizowania go i automatycznie uruchomi płytę dvd z napędu - jeśli brak płyty to odpowiedni komunikat (ale to nie koniecznie) Dotego jak zablokować możliwość wyłączenia przyciskiem "x" programu tj. windows media player. Jedyna możliwość wyłączenia poprzez "alt+f4" ewentualnie przez menadżer zadań. Jeśli ktoś mam pomysł prosiłbym o podpowiedź. Najlepiej przy użyciu c#, ale może też być java, ewentualnie batch.

0

Chodzi mi przede wszystkim o to jak zablokować możliwość zamknięcia programu no i jak go uruchomić na fullscreen.

0

Nie prościej wykorzystać odpowiednie biblioteki WMP i zrobić program który jest playerem? w visualu C# jest to akurat bardzo, bardzo proste.

0

hmmm... czy te biblioteki sa darmowe? Czy mógłbyś mnie naprowadzić, od czego zacząć może jakiś link w zasadzie potrzebanby mi była biblioteka odtwarzająca tylko i wyłącznie dvd czyli mpeg2, ale z obsługą regionów, chapterów. Z góry dzięki za pomoc.

0

Oczywiście, że są darmowe. Powiem więcej masz je na komputerze :) Tu masz jakiś wstęp http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=101752 i nawet tutotrial na yt .

0

Ok, dzięki popatrze, a może wiesz jak zrobić żeby po odpaleniu Forma była Od razu na fullscreen i z ukrytym paskiem górnym czyli ty co są minimalizuj, powiększ i zamknij?

0

Została mi kwestia tego, żeby nie było widać górnego paska znaczy tego co jest "text" na formie no i żeby automatycznie po odtworzeniu otwierało mi z napędu dvd płytę?

0

dobra, udało mi się usunąć górny pasek, teraz zostaje kwestia tego, aby Od razu otwierało mi płytę z napędu dvd i żebym nie mógł wyłączyć programu prawym klawiszem mysze na pasku zadań windows, dotego najlepiej żeby nie możnabyło wyjść z mojej aplikacji do systemu poprzez kliknięcie (najechanie) na pasek windows po prostu jak mam na fullscreen to chcę żeby tak zostało i jedyna opcja zamknięcia tego to alt + f4. A i jeszcze blokada zatrzymywania i przewijania filmu za pomocą tego dolnego pasak w wmp - jak to zrobić bo to dla mnie bardzo ważna rzecz. po prostu chciałbym wyłączyć widoczność tego paska "nawigacji".

0

wiesz, nie mam czasu i ochoty pisać ci cały kod i szukać odpowiedzi na każde pytanie. Każdy programista programujący w C# powinien znać tę stronę http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms123401.aspx tutaj znajdziesz wszystko.
Ukrycie ramki woków twojego programu (w tym tytuły, przycisku zamknij, minimalizuj, maksymalizuj i paska windows) można zrobić w bardzo prosty sposób wchodząc we właściwość okna i zmieniając wartość właściwości FormBorderStyle na none. To załatwia połowę twoich problemów bo nie masz jak wyjść czy wyłączyć aplikacji myszką.
Co do automatycznego uruchomienia nie bawiłem się tym playerem ale myślę, że da się to załatwić wpisując odpowiedni kod przycisku play pod Form_Load. Przyciski o ile da sie wyłączyć to za pomocą właściwości tego komponentu. Poszukaj tego ;)

0

Dzięki za pomoc.

0

Podpowiedzcie proszę, w jaki sposób uruchmoić płytę dvd "Od razu" czyli chodzi mi o to, że jak wybieram w moim prorgamie plik/otwórz to oczywicie mogę znaleŹć mój napęd dvd i tam katalog i odpalić plik *.vob, z tymże uruchamia mi się wtedy tylko obraz bez dźwięku, a ja chciałbym, aby płyta startowała automatycnzie jak wybiorę mój napęd dvd.
Fragment kodu poniżej

 
 private void otwórzToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            OpenFileDialog open = new OpenFileDialog();
            open.Title = "Open";
            open.Filter = "All files|*.*";
           
            try
            {
                if (open.ShowDialog() == System.Windows.Forms.DialogResult.OK) ;
                {
                    axWindowsMediaPlayer1.URL = (open.FileName);
                }
            }
            catch (ArgumentException ex)
            {
                MessageBox.Show(ex.Message.ToString(), "BŁAD", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
            }
            catch (Exception ex)
            {
                MessageBox.Show(ex.Message.ToString(), "BŁAD", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
            }
        }
0

Hehe, głupio tak co chwilę pisać posta, ale z autoamtycznym startowaniem sobie poradziłem. Podpowiedzcie mi jeśli możecie jak zrobić, aby był dźwięk w odtwarzanym dvd się odtwarzał, a nie tylko sam obraz, bo ogólnie coś wyczytałem, że na ac3 nie będzie mi odtwarzać przy użyciu axWindowsMediaPalyer.

0

Nikt nie wie, jak zrobić żeby odtwarzało mi też audio, a nie tylko wideo?

0

Dobra poradziłem sobie z dźwiękiem, trzeba było do systemu zainstalować ac3 codek :)

0

Mam kolejny problem, czemu nie sprawdza mi czy player gra? Płyta odpala się, ale w labelu nie pojawia się "GRA!". I jeszcze czy mogę na tą kontrolkę "axWindowsMediaPlayer1 "wrzucić inną kontrolkę powiedzmy button czy muszę to po prostu wrzucić np. na panel. Chodzi o to, że chciałbym zrobić przycisk do sterowania regulacją głośności. Wiem, że mógłbym wrzucić to na formę, ale jest problem w tym, że axWindowsMediaPlayer1 jest zadokowany na środku "fill" i mimo ustawienia w properties, że ma być na fullscreen obraz nie jest na fullscreen tylko jest kwadratem z marginesami a dokoła widać resztę formy, natomiast forma ma ustawione w properties "windowState" na "Maximized". Jak zrobić, żeby ten axWindowsMediaPlayer1 był na full screen czyli dostoowany do wielkości formy, ewentualnie czy tak jak pisałem wcześniej czy mogę na axWindowsMediaPalyer1 wrzucić inną kontrolkę np. tego buttona. (Visual c# 2010 Express).

Odnośnie sprawdzanie, czy gra chodzi mi dokładnie o tą część kodu

    if (axWindowsMediaPlayer1.playState == WMPLib.WMPPlayState.wmppsPlaying)
            {

                
                label1.Text = "GRA!";
                
            }
 

Reszta kodu

 
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Media;
using System.Collections;

namespace WindowsFormsApplication1
{

    public partial class Form1 : Form
    {

        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
            
        }
       
          

        private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
        {

           


            axWindowsMediaPlayer1.Ctlenabled = false;
            axWindowsMediaPlayer1.URL = ("wmpdvd://D");
            axWindowsMediaPlayer1.URL = null;
            axWindowsMediaPlayer1.Ctlcontrols.play();



            if (axWindowsMediaPlayer1.playState == WMPLib.WMPPlayState.wmppsPlaying)
            {

                
                label1.Text = "GRA!";
                
            }
          
         

      
            //axWindowsMediaPlayer1.settings.volume = 100;

        

            axWindowsMediaPlayer1.enableContextMenu = false; 
            string newMode = "none";
            axWindowsMediaPlayer1.uiMode = newMode; 
            axWindowsMediaPlayer1.settings.setMode("loop", true);         }

     
    

      

  

  
    }
}


1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1