Ustawienia Form, kontrolek

0

Witam, mam kilka pytań co do ustawień kontrolek, formy. Szukałem ale nie udało mi się znaleźć jak to zrobić, a więc:

  1. Jak ustawić, żeby forma wyświetlana była z prawej strony ekranu. W prawdzie można podać location, ale co jeśli ktoś będzie miał inną rozdzielczość, inny monitor o innych parametrach ??
  2. W jednej formie mam 2 richtexboxy, i kursor ustawiany jest w jednej, jak zrobić, by automatycznie był cały czas w drugiej??
  3. Forma główna otwiera mi nową formę Show(); Jak zrobić, żeby forma2 nie przykrywała formy głównej(tzn aktywna forma 2 to ona na górze, a jak aktywna główna, to główna na górze)
  4. Jak zrobić, żeby usunąć formę główną z paska zadań, a umieścić ją koło zegarka
  5. Jak dać pogrubiony styl dla konkretnego stringa? tzn mam string str; i chcę nadać mu odpowiednie parametry
1
string boldText = String.Format(@"{{\rtf1\ansi \b {0} \b0 }}", "Pogrubienie");
richTextBox1.Rtf = boldText;
0
  1. odczytać najpierw rozdzielczość monitora i potem ustawić location :> System.Windows.Forms.Screen.PrimaryScreen.WorkingArea
  2. napisz to po polsku
  3. Show() właśnie tak to robi. Być może masz ustawione TopMost na true dla form2
  4. http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=c%23+trayicon&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
0

Nie, nie mam ustawione TopMost true
Odnośnie 2 chodzi mi o to, że mam okienko rozmowy, i w nim 2 x richtextbox, jeden do pisania, drugi do wyświetlania, i po załadowaniu i napisaniu zawsze mi kursor ucieka do tej od odbierania, a jak zrobić, żeby zawsze był tylko w tej do pisania, tzn jak napisze tekst i wyśle go, żebym nadal mógł pisać bez zaznaczania już tego richtexboxa, tylko od razu, żeby tam był kursor..... hmmm mam nadzieję że lepiej xD

1

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1