C# DataGridViev

0

witam na forum
mam taki mały problem
nie mam pojęci jak to zrealizować

Pisze program bazodanowy oparty na dataset , bedzie to wypozyczalnia kaset
i moj problem wyglada nastepująco.
W Formie wypozycz film bedzie lista filmow oraz niżej lista klientow
pod DGV bedzie button wypozycz i z chwila kiegy go naciskam dany film z tabeli "filmy" zostaje przeniesiony do tabeli "folmy pozyczne" batomiast dane klienta zostana skopiowane do odpowiednich miejsc w tabeli:filmy porzyczone.

Gdyby ktoś wiedział jak mi pomóc bardzo prosze o sugestie albo przynajmniej jakis tourial

0

widze że chyba napisałem mało zrozumiale

po prostu wyglada to tak
Mam tabele "Filmy na stanie" klikam nadany film i po wcisnieciu buttona pożyczzostaje on automatycznie wykasowany z tabeli "Filmy na Stanie" i wklejony do Tabeli "Filmy pozyczone" + w tej tabeli musi znajdowac sie identyfikacja pozyczajacego czyli wczytanie danych z tabeli klienci do odpowiednich pol w tabeli Filmy pozyczone ale tu juz bez usowania tylko kopiowanie

ma ktos pomysł jak to rozwiazac?????

0

Po ludzku, czyli bez kasowania i wklejania rekordów między tabelami. Skąd w ogóle taki pomysł? :|

Filmy (a właściwie to raczej egzemplarze kaset/płyt) w jednej tabeli, film ma kolumnę CzyWypozyczony. W momencie wypożyczenia ustawiana jest jej wartość na true, a do tabeli Wypożyczenia wstawiane jest id klienta wypożyczającego i id wypożyczanego filmu, aktualna data, itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1