Designer dla formatki generuje błąd, ale program kompiluje się prawidłowo

0

Witam. Mam pewien problem, który właściwie dotyczy samego Visual Studio. Na formatce mam umieszczonych kilka kontrolek dziedziczących po UserControl (a konkretnie jest to ulepszony progressbar), zostały umieszczone zanim zaczął pojawiać się ten błąd. Kiedy próbuję dla tej formatki otworzyć designer, dostaję taką stronę z błędami: user image. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ten program kompiluje się i działa tak jak powinien... O co może chodzić?? Bo ja już kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i nie wiem... Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

0

A wciskałeś "Ignore and continue"?
Designer lepiej odpalać na skompilowanym projekcie.

0

Gdy wciskałem "Ignore and continue" progressbary całkowicie znikały z designera i program próbował kompilować się bez nich. W każdym razie, można powiedzieć że już ominąłem (bo nie rozwiązałem) ten problem.. Nie wiedzieć czemu, progressbary nie chciały renderować się w designerze gdy projekt był ustawiony docelowo na platformę x64, musiałem zmienić na x86 i już jest ok... Dziwne to <???>

Właśnie przed chwilą pojawił się inny problem, również z samym Visual Studio, napiszę już tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Chodzi o to, że gdy kończę debugować ten program, normalnie się zamyka i powraca do edycji kodu. Teraz gdy próbuję jeszcze raz uruchomić debugowanie, wywala błąd

Unable to copy file "obj\Debug\sm.exe" to "bin\Debug\sm.exe". The process cannot access the file 'bin\Debug\sm.exe' because it is being used by another process.

Ten 'inny proces' to oczywiście Visual Studio, udaje się debugować dopiero po ponownym otwarciu projektu. Byłbym wdzięczny za pomoc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1