Książka do C#

0

Witam!
Mam bardzo wielki dylemat. Na wigilię chcę kupić bratu książkę na temat C#, gdyż zaczyna on przygodę z tym fascynującym językiem.
Jaki tytuł byście polecili?
Pozdrawiam,
Grzegorz Dolny

0

Moze to wystarczy?

Wprowadzenie

0

"Język C# 2008 i platforma NET 3.5" napisanej przez Andrew Troelsen'a
Mam i jestem zadowolony.

2

Core C# 2.0 - jestem bardzo zadowolony, ale książka może być lekko przestarzała (nic czego by nie można nadrobić bez problemu, ale głupio się tak czyta).
Co do książki zaproponowanej przez @up to słyszałem pozytywne opinie ale nie miałem w rękach.

0

"Język C# 2008 i platforma NET 3.5" - to jest bardzo dobry pomysł!
Używam i uważam, że jest git...
Jednak zrobisz najlepszy prezent jeśli kupisz tę właśnie książkę (przestarzałą już teraz, jednak na początek bardzo pomocną) i wykupisz przedsprzedaż czegoś bardziej na czasie: C# 4 i .NET 4.0
Oczywiście w polskim niedostępne w tej chwili - może w styczniu: helion...

P.S.
A tak na marginesie: jeżeli gościu nie posługuje się w sposób naturalny językiem angielskim to generalnie żeby być totalnie na czasie wyboru wielkiego nie masz, niestety...
oprócz słowa pisanego w formie papierowej pozostaje google :) :D
może włóż pod choinkę kilka linków?! :D
i na pewno powinien znaleźć się tam link do książki Boducha!

0

Która książka będzie odpowiednia zależy też od stopnia zaawansowania brata w programowaniu. Jeśli zupełnie nigdy nic z programowaniem nie miał wspólnego to polecam "Head First C#" wydawnictwo Helion. Książka napisana w sposób "łopatą do głowy". Zawiera dużo ćwiczeń do każdego rozdziału. Niestety taka forma książki nie wszystkim odpowiada, a niektórych wręcz denerwuje. Jeśli brat programował już to pewnie znajdzie się w tej właśnie grupie. Jeśli chodzi o "Wstęp do programowania C#" to z kolei trzeba mieć już jakąś wiedzę w programowaniu, aby zorientować się o co autorowi chodzi. Przykłady, które zamieścił mogą sprawić trudność i trzeba je dobrze przeanalizować, żeby zrozumieć co z czego i dlaczego. Mnie osobiście denerwuje nazewnictwo, którego używa autor. Wszystkie zmienne, metody, klasy itd. mają nazwę Foo, albo Bar, jakby nie można użyć bardziej zrozumiałych. Mam też inną książkę "C# w praktyce" wydawnictwa Mikom. Niestety książki już od dawna nie ma w sprzedaży, ja kupiłem z drugiej ręki.
Co do innych pozycji to jeśli dobrze poszukasz w sieci to znajdziesz w formacie pdf lub innym, ale to już inna historia, bo w końcu książka ma być prezentem pod choinkę. Wesołych Świąt

0

Najlepsza książka do C# jest ta: http://www.amazon.com/Pro-2010-NET-Platform-Fifth/dp/1430225491/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292432526&sr=8-1

Parę dni temu pobrałem ją sobie przez torrenta

0

A co lepiej wybrać?
C#. Programowanie, Jesse Liberty czy C# i .NET, Stephen C. Perry?
Dodam że nie jestem już całkiem początkujący.

1
Już nie początkujacy napisał(a)

A co lepiej wybrać?
C#. Programowanie, Jesse Liberty czy C# i .NET, Stephen C. Perry?
Dodam że nie jestem już całkiem początkujący.

Perry - omawia więcej zagadnień.

0

Również polecam książke zaproponowaną przez MSM. To prawda, że jest przestarzała, ale jeśli nauczy się z niej podstaw to nie odczuje wielkiej różnicy kiedy będzie pisał w nowszej wersji.

0
awataraMentel23 napisał(a)

Ja mam dwie książki do C# i uważam je za najlepsze:

Dwie nie mogą być jednocześnie najlepsze.

0

Tak przy okazji - Wy kupujecie książki na amazon.com?

0

Te książki które ci podałem z amazona.com można sobie pobrać przez torrenta.

Ja je sobie pobrałem przez torrenta. Kto w dzisiejszych czasach kupuję książki ?

0
jaTetum napisał(a)

Te książki które ci podałem z amazona.com można sobie pobrać przez torrenta.

Ja je sobie pobrałem przez torrenta. Kto w dzisiejszych czasach kupuję książki ?

Ja.

A btw.. nie jest to pierwszy i na pewno nie ostatni topic o książkach do C#.. Może by stworzyć jedno zbiorcze zestawienie polecanych książek i przypiąć temat w dziale ?

0

Ja kiedyś też kupowałem książki ale mi to przeszło. A tak w ogóle to na amazonie masz zawsze świeżą pozycję najlepszych książek. Wystarczy wejść na amazon.com i wpisać do wyszukiwarki hasło "C#" i masz najlepsze książki do C#.

Jeśli zechcesz je sobie kupić w polsce to będziesz musiał na nie czekać 3 lata zanim się ukażą i będą już u nas przestarzałe.

Najlepiej je sobie pobrać przez torrenta albo hotfile.

0

Zresztą sami zobaczcie na PWN : http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7500/jezyk-c-2008-i-platforma-net-35.html

Ta książka jest dopiero w zapowiedziach na polskim rynku . To znaczy u nas jej jeszcze nie ma do kupienia w a amazonie jest już wersja tej książki dla platformy NET. 4.0.

0
jaTetum napisał(a)

Ja je sobie pobrałem przez torrenta. Kto w dzisiejszych czasach kupuję książki ?

Niektórzy np. nie lubią czytać z ekranu.

fdjs446464 napisał(a)

Jeśli zechcesz je sobie kupić w polsce to będziesz musiał na nie czekać 3 lata zanim się ukażą i będą już u nas przestarzałe.

LOL :D
Można kupować książki z zagranicy, są wówczas aktualne i nie trzeba czekać. Np. z angielskiego Amazona zamówienia powyżej 25 funtów mają darmową wysyłkę i przesyłka przychodzi w kilka dni.

1

Ja je sobie pobrałem przez torrenta. Kto w dzisiejszych czasach kupuję książki ?

Ja na przykład niczego w życiu nie ściągnąłem 'z torrenta' i nie zamierzam. Nie sądź innych po sobie.

1

Również polecam książke "Core C# i .NET 2.0" (Helion), może stara, ale suuper, i można ją wykorzystać w obronie własnej (~900 stron) :D.
Jest w niej o ogólnie C#, win forms (nawet bez IDE), ADO.NET, obsługa XML, programowanie rozproszone, ASP.NET, wielowątkowość, no takie kompendium.

0

Witajcie

Sam jestem zainteresowany językiem C# i chciałbym go przyswoić. Dodam że programistą żadnym nie jestem, jednak bywają sytuacje w pracy że znajomość języków programowania jest mi pomocna. Ze znajomości języków programowania znam troszkę C++ i VB, ten drugi szczególnie mi pomaga w tworzeniu makr w excelu. W C++ w domu tworzę pomocne aplikacje. Chciałbym jeszcze poznać C#.

Książkę jaką już przeczytałem to "C# Praktyczny kurs" autorstwa Marcina Lisa. Po przeczytaniu tej książki raczej dużo wiedzy nie zyska się. Według mnie dość powierzchownie opisuje zagadnienie programowania w języku C#. Drugą książkę jaką posiadam to "Język C# 2010 i platforma .NET 4" autorstwa Andrew Troelsen. Książka obszerna w wiedzę, jednak na moim poziomie znajomości języka momentami jest dość trudna. Na http://it-ebooks.info jest kilka książek, ściągnąłem je na dysk, są to jednak wersje elektroniczne. Szukam coś w wersji papierowej i w języku polskim.

Prośba o poradę którą książką warto się zainteresować.

0

Zacznij programować a nie tam książki czytać.

0
dam1an napisał(a):

Zacznij programować a nie tam książki czytać.

By zacząć programować trzeba mieć jakieś dobre podstawy.

0

Skoro już coś przeczytałeś, znasz trochę c++ i piszesz makra w VB to to są moim zdaniem wystarczające podstawy.

0

Owszem, piszę, jednak pisanie makr w VB a pisanie aplikacji w C# to jak czytanie książki po angielsku i czytanie książki po hiszpańsku. Języki może mają troszkę wspólnych cech, jednak C# i platforma NET jest znacznie bardziej rozbudowana.

0

Po tej książce co przeczytałeś już powinieneś być w stanie pisać aplikacje.

0

Skoro znasz już jakieś podstawy programowania, to zamiast książki polecam zmierzenie się z jakimiś realnymi projekcikami. Dość pomocna jest ta lista:

https://github.com/ashier/martyrs-mega-project

Są tam opisy projektów w różnym stopniu trudności, od dość prostych po bardziej wymagające - na pewno coś dla siebie wybierzesz na początek

0

Ja zacząłem od książki pod tytułem "C# Praktyczny Kurs" autorstwa Marcina Lisa,bardzo fajna książka pisana prostym językiem,pokazuje jak zrobić aplikację konsolową oraz jak korzystać z biblioteki WinForms.
Świetny Start dla początkujących :)
Kosztuje 60zł na Helionie.

0

Tak, przyznam że po tej lekturze można napisać co najwyżej aplikację wykonującą jakieś proste działania matematyczne.
Wiele zagadnień jest opisanych powierzchownie, a wielu w ogóle nie ma. I to mnie skłoniło do dalszych poszukiwań lepszej książki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1