C# windows extension

0

W jaki sposób mogę zarządzać widokiem windows explorer? Potrzebuję zrobić coś na kształt wbudowanej przeglądarki ZIP. Interesuje mnie w jaki sposób mógłbym zarządzać widokiem, aby np. po otwarciu pliku ZIP wyświetlana była jego zawartość. Pobranie drzewa katalogów mam gotowe, tylko nie wiem w jaki sposób to wyświetlić. Proszę o pomoc, z góry dziękuję :)

0

tzn. nie wiesz jakich kontrolek uzyc?
a rozwiniecie toolboxa i zapoznanie sie z dostepnymi kontrolkami to duze wyzwanie?
zalezy jaki typ widoku chcesz uzyskac, ale mozna uzyc np.
ListView
ListBox
DataGridView
do drzewa koatalogow
TreeView

i teraz wazna uwaga! MS nie ma na celu dostarczenia ci w standardzie jakiejs niesamowitej ilosci kontrolek, ktore w dodatku potrafia gotowac i prac, filozofia MS jest taka, aby dac pole do popisu firma trzecim, dzieki temu umozliwiaja stworzenie ogromnego rynku uslug, reszte dospiewaj sam
wiec polecam szukac takze fajnych/uzytecznych kontrolek na roznych poratalch np. codeproject.com codeplex.com sourceforge.net etc.
bo pewnie nie jestes pierwszy, ktory wpadl na pomysl zrobienia jakiejs funkcjonalnosci :)

0

A moze chodzi tobie o to jak po kliknieciu na plik zip zrobic aby zachowywal sie on jak pozostale folder (np. byl widoczny w drzewie exploratora wraz z podfolderami w zip'ie) ?

Na tym forum jest spis listy interfejsow do powloki z pewnoscia potrzebna bedzie IShellFolder

0
> ##### paproch napisał(a) > W jaki sposób mogę zarządzać widokiem windows explorer? Potrzebuję zrobić coś na kształt wbudowanej przeglądarki ZIP.
massther napisał(a)

a rozwiniecie toolboxa i zapoznanie sie z dostepnymi kontrolkami to duze wyzwanie?

Autor chyba wyraził się jasno...

0

hmm, po chwili zastanowienia masz racje ;]
ale w pracy nie mam az tyle chwil :)

0

Ja to w sumie w ogóle nigdy czegoś takiego nie robiłem, więc jakbym się miał za takie coś zabrać, zacząłbym od uruchomienia google i wpisania jakiegoś zmyślnego zapytania.
Ale to autor chyba sam potrafi zrobić.

0

wpisałem w google wiele zapytań, znalazłem jeden kurs, który w tytule miał, że jest dla kompletnych idiotów i traktuje on o menu kontekstowym (co już opanowałem) oraz o zmianie ikon plików tekstowych w zależności od jego rozmiaru oraz o kilku zbędnych mi rzeczach. natomiast nie mogę znaleźć jak stworzyć wyświetlić w windows explorerze dany widok (listę plików itp) na podstawie drzewa folderów/plików, które notabene jest stworzone sztucznie.. cóż pomyślę, nad zmyślniejszym zapytaniem :)

0

Człowieku podałem tobie rozwiązanie IShellFolder + IShellView + IOleWindow + ...

Szukaj pod hasle "Namespace Shell Extension"

np. polskie
http://rudy.mif.pg.gda.pl/~reichel/showcat.php?id=16
ale i sporo bardziej kompletnych na codeproject

0

tak, oczywiscie o to mi chodzilo. czytalem to w stanie lekko wskazujacym i nie doczytalem wszystkiego, prosze o wyrozumialosc i dzieki za pomoc :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1