MS SQL Server 2005 EXPRESS a działanie SMO

0

Witam,

zrealizowałem pewien projekt korzystając z C# i baz MSSQL wykorzystując jako narzędzia: Visual C# 2008 Express oraz MS SQL Server 2005 EXPRESS. Pracuje pod VISTĄ. Chciałbym zaimplementować w programie kawałek odpowiedzialny za połączenie sieciowe MSSQL. Taki aby w programie zainstalowanym na komputerze klienckim wybierało się serwer bazy danych w którym byłyby zapisywane wszystkie informacje. Chciałbym zrealizować na komputerze serwera też opcje backup. Wiem, że do tych celów służy SMO i rozumiem jej ideę. Przeglądając jednak stronki w poszukiwaniu informacji dotyczących SMO natrafiłem na fragmenty mówiące, że aby zrobić to co ja chcę zrobić trzeba mieć ms sql ale nie w wersji express. Czy to prawda i czy jeśli tak to nie da się tego obejść. Próbowałem wykorzystywać smo do tych celów: jednak przy tej konfiguracji narzędzi bez powodzenia.

Będę wdzięczny za fachową i konkretną pomoc.

Pozdrawiam

0

czy naprawdę nie zna nikt odpowiedzi.

Proszę o pomoc

0

Ja na przyklad nie kojarze skrotu SMO...

0

a gdybyś miał wykorzystać jedną bazę mssql na kilku komputerach czy też backup bazy danych to czego byś użył?

0

Nie rozumiem pytania. Zeby miec dostep do bazy na kilku kompach potrzebna jest siec i serwer, z ktorym sie beda laczyc. Co do backupu, to nie napisales co chcesz z nim zrobic - bo slowo 'wykorzystac' nic nie mowi ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1