c# .net dokumentacja skąd [ort] ?

0

Witam
Jest jakaś polska dokumentacja do klas i funkcji bibliotecznych do c# ? <ort>Acz kolwiek</ort> może być również angielska tylko fajnie było by jak była by znośna. Czasem pisze coś i za kawałek czasu dowiaduje się że te wszystkie rzeczy już są w System :/ .

0

Oprócz tego istnieje wersja offline (Microsoft MSDN Library), z której korzysta się dużo lepiej. Nie wiem czy jest dostępna za darmo.

0
Hass napisał(a)

Oprócz tego istnieje wersja offline (Microsoft MSDN Library), z której korzysta się dużo lepiej. Nie wiem czy jest dostępna za darmo.

Jest.

0

Polecam także program .NET Reflector - można przejrzeć kody źródłowe klas .NET, znaleźć ciekawe implementacje, a do tego nauczyć się czegoś.

0
Hass napisał(a)

Oprócz tego istnieje wersja offline (Microsoft MSDN Library), z której korzysta się dużo lepiej. Nie wiem czy jest dostępna za darmo.

Nie wiem, czy dużo lepiej, w necie się szybciej wyszukuje i jest aktualniejsza.

0
Deti napisał(a)

Polecam także program .NET Reflector - można przejrzeć kody źródłowe klas .NET, znaleźć ciekawe implementacje, a do tego nauczyć się czegoś.

Przecież .NET ma otwarte źródła...

0
asdf napisał(a)
Deti napisał(a)

Polecam także program .NET Reflector - można przejrzeć kody źródłowe klas .NET, znaleźć ciekawe implementacje, a do tego nauczyć się czegoś.

Przecież .NET ma otwarte źródła...

To podaj linka...

0

.NET nie jest otwarty.

Na .NET składa się kilka rzeczy i chodzi zapewne o otwartą specyfikację CLI, języka C# i C++/CLI stworzoną przez ECMA, których implementacje wykonał Microsoft i ich źródła NIE są publicznie dostępne.

Mono z kolei również jest taką implementacją, ale otwartą.

Tutaj masz przykład standardu C++/CLI: http://www.ecma-international.org/publications/files/ECMA-ST/ECMA-372.pdf. I jedyny kod źródłowy jaki się w nim znajduje to przykłady docelowo działającego języka.

0
somekind napisał(a)
Hass napisał(a)

Oprócz tego istnieje wersja offline (Microsoft MSDN Library), z której korzysta się dużo lepiej. Nie wiem czy jest dostępna za darmo.

Nie wiem, czy dużo lepiej, w necie się szybciej wyszukuje i jest aktualniejsza.

Hmmm... to ciekawe. W moim przypadku wersję online przeszukuje się od 10 do 100 razy wolniej. Gdybym w pracy mógł korzystać tylko z niej, popełniłbym seppuku.

Poza tym dokumentacja do wypuszczonych wersji frameworka chyba z czasem za bardzo się nie zmienia.

0

A ja korzystam tylko z dokumentacji online (przez system pomocy w Visual Studio 2008) i nie narzekam - dziala bardzo dobrze, Widac masz kiepskie łącze. Jakos nie chce mi sie instalowac tych gigabajtów MSDN-a na dysku skoro wszystko jest online.

0

Kwestia gustu. Mi tez online dziala wolno (2Mbps), wole standalone.

0

Raczej nie chodzi tutaj o przepustowość, bo 2MBps spokojnie powinno wystarczyć na bardzo szybkie przeglądanie. Taka przepustowość przynajmniej teoretycznie pozwala na wczytanie dwóch milionów znaków w ciągu sekundy, więc raczej nie o to chodzi.

Mnie (UPC, 10Mbitów) MSDN chodzi błyskawicznie i to nawet przez wewnętrzny system pomocy (mam nawyk wpisywania czegokolwiek w google i stamtąd wybierania linka do msdn, nie wiem dlaczego ;)).

0

Ja mam 1Mbps i jak uruchomię wyszukiwanie w MSDN Library, to wyniki z neta mam po sekundzie, a lokalne po dziesięciu, więc wolniej.

0

Jeśli chodzi o źródła platformy .NET to rzeczywiście nie są dostępne ale zawsze można sięgnąć do SSCLI 2.0 (Shared Source Common Language Infrastructure 2.0 Release). SSCLI 2.0 to otwarta implementacja CLI stworzona przez Microsoft w dużym stopniu zgodna z .NET 2.0. Do ściągnięcia tutaj: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=8C09FD61-3F26-4555-AE17-3121B4F51D4D&displaylang=en

0
somekind napisał(a)

Ja mam 1Mbps i jak uruchomię wyszukiwanie w MSDN Library, to wyniki z neta mam po sekundzie, a lokalne po dziesięciu, więc wolniej.

Ciągle mam wrażenie, że mówimy o zupełnie innych rzeczach... Lokalnie przeszukiwanie progresywne działa bez zauważalnego opóźnienia, strona ładuje się w jakieś pół sekundy. Dokumentacja online do tego stopnia mnie zirytowała, że wymontowałem z klawiatury klawisz F1 [glowa]

0

ja prawie.. dostawalem drgawek jak w Visualu przypadkiem nacisnalem F1. zanim to pier*(&</sup>& okno pomocy F1 w ogole raczy sie otrzowyc, mam ochote kompa za okno wyciepac..

...dlatego edytor skrotow klawiszowych w Visualu rządzi

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0